Główna Działalność Nasze akcje

Akcje

Laponia Świętego Mikołaja po raz siódmy

Klub Wolontariusza ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach z wielkim zaangażowaniem działa od wielu lat wspólnie z Darłowskim Centrum Wolontariatu.
Podczas 7 Laponii Świętego Mikołaja prowadziliśmy sprzedaż cegiełek, z której dochód zasili działalność Szkolnych Kubów Wolontariusza i przeznaczony będzie na stypendia dla dzieci i młodzieży z niezamożnych środowisk, które wyróżniają się działalnością wolontarystyczną.
Nie przestraszył nas ani silny wiatr ani przeszywające zimno, nasze serduszka mocno i gorąco uderzały w rytm świątecznych kolęd. Cieszymy się że mogliśmy pomagać innym.

World Hello Day – Dzień Życzliwości w naszej szkole

„Życzliwym być każdemu wypada,
Życzliwym być to gratka nie lada,
Życzliwym być z uśmiechem na twarzy,
Życzliwym być niech często się zdarzy...”

W dniu 20.11.2015r uczniowie naszej szkoły obchodzili „Dzień Życzliwości”. Ideą tego dnia było sprowokowanie do spojrzenia na codzienność inaczej: skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o smutku Na korytarzach szkolnych i w klasach zagościły żółte koszulki. Uczniowie wykonywali kartki i serca, na których pisali miłe słowa, pozdrowienia i życzenia. Do akcji włączyli się wszyscy nauczyciele i wychowawcy, którzy uświadamiali uczniów, iż „Dzień Życzliwości” to dzień bardzo szczególny i tak naprawdę każdego dnia powinniśmy być wobec siebie mili, uprzejmi i życzliwi. W czasie rozmów zachęcano uczniów, aby częściej używali zwrotów grzecznościowych takich jak: dziękuje, proszę, przepraszam.
Nie zapominajmy, więc, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty — sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując, bowiem cudze starania sprawiamy, że inni doceniają i szanują nas. Wysyłajmy, więc do siebie życzenia, pomagajmy sobie, dziękujmy nawet za drobiazgi, okazujmy życzliwość w domu, w szkole, w autobusie czy na ulicy.
Następny Dzień Życzliwości będzie dopiero za rok mamy nadzieję, że choć cząstka jego zostanie w naszych sercach przez cały rok.

Joanna Matczak

Sprzątanie grobów

29 października 2015r. nasi uczniowie wraz z opiekunem Joanną Matczak i pedagogiem szkolnym Anną Wojtun przyłączyli się do akcji sprzątania grobów, organizowanej przez Darłowskie Centrum Wolontariatu. Wolontariusze sprzątali groby i zapalali znicze na grobach tych, o których już nikt nie pamięta na cmentarzu w Staniewicach.

Wyróżnienie na Gali Wolontariatu

Podczas piątej Gali Wolontariatu w Darłowie, za osobiste zaangażowanie, ogromny wkład w niesienie pomocy potrzebującym, ofiarność, bezinteresowność i dar serca Inga Wal otrzymała wyróżnienie dla najlepszej wolontariuszki 2012 roku Szkolnego Klubu Wolontariusza, działającego przy naszej szkole.

Na pochwałę zasługują również następujące wolontariuszki: Nikola Czarnuch, Aleksandra Surma, Wiktoria Erwardt, Natalia Gąbka, Zuzanna Kowalska, Zuzanna Wiktor, Weronika Sałata oraz Izabela Łukasik.

Byliśmy w Laponii ….darłowskiej oczywiście!

Grupa wolontariuszek ze Szkolnego Klubu Wolontariatu zaangażowała się w projekt Darłowska Laponia Św. Mikołaja.

W niedzielę 9 grudnia Aleeksandra Surma, Nikola Czarnuch, Wiktoria Erwardt, Inga Wal i Partycja Pawłowska wraz z opiekunkami – p. Magdalena Woropaj-Stepień i Dagmarą Herman na darłowskim rynku prowadziły warsztaty, których uczestnicy za symboliczną opłatą mogli wykonać własny stroik świąteczny.

Dochód z warsztatów przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Darłowskiego Centrum Wolontariatu.

Więcej artykułów…