• Aktualności

          • 1058 rocznica Chrztu Polski

          • 14 kwietnia 2024r. obchodzimy 1058 rocznicę Chrztu Polski. Zdaniem wielu badaczy chrzest księcia Mieszka I jest najważniejszym wydarzeniem w całych dziejach państwa i narodu polskiego. Decyzja naszego pierwszego, historycznego władcy zdecydowała o całej, późniejszej przyszłości naszego kraju.

            Aby uczcić Święto Chrztu Polski uczniowie klasy 8 przygotowali wystawę pięknych makiet związanych z tym dniem.

          • ARTUR SURMA VICE-MISTRZEM WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W WARCABACH 100-POLOWYCH

          • 10 kwietnia 2024 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w warcabach 100-polowych. Organizatorem imprezy była świetlica w Języczkach. Do gry przystąpiło blisko 130 zawodników.  Startowali oni w kilku kategoriach wiekowych.

            Szkołę Podstawową w Staniewicach reprezentowało 12 uczniów, którym należą się wielkie gratulacje. Godnie reprezentowali szkołę na zawodach warcabowych.

            Najwyższy wynik i miejsce medalowe (II miejsce) zdobył uczeń klasy ósmej ARTUR SURMA. Gratulacje!

            Zajęcia warcabowe w naszej szkole oraz wyjazdy na zawody odbywają się dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie. 

          • Otwarty Turniej Warcabowy w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu – Zdobyliśmy aż 8 pucharów!!!

          • 22 marca w ZS im. M. Kopernika w Ostrowcu odbyły się rozgrywki w warcabach stupolowych. Uczestnicy podzielni byli na 6 kategorii. Naszą szkołę reprezentowało 15 młodych zawodników. Prawie w każdej kategorii zdobyliśmy miejsce medalowe. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

            Juniorki do lat 10

            I miejsce - Eva Zhernova - SP Ostrowiec

            II miejsce - Wiktoria Żakowska SP Ostrowiec

            III miejsce - Magda Kozłowska SP Ostrowiec

            Juniorzy do lat 10

            I miejsce - Kazimierz Sroka – Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Słupsku

            II miejsce- Wojciech Hajkowicz -SP Staniewice

            III miejsce- Oskar Matyjasek - SP Staniewice

            Juniorki do lat 13

            I miejsce - Wiktoria Chylarecka- SP Ostrowiec

            II miejsce - Lena Drzewiecka - SP Ostrowiec

            III miejsce - Lena Bryda - SP Ostrowiec

            Juniorzy do lat 13

            I miejsce - Cyprian Janik SP Staniewice

            II miejsce- Igor Bober - SP Ostrowiec

            III miejsce - Aleksander Biłyk - SP Ostrowiec

            Juniorki do lat 15

            I miejsce - Oliwia Wiewiórska - SP Staniewice

            II miejsce Maria Łukasik - SP Staniewice

            III miejsce- Hanna Kawałek

            Juniorzy do lat 15

            I miejsce - Mikołaj Podgórski - SP Staniewice

            II miejsce - Artur Surma -SP Staniewice

            III miejsce - Jakub Surma - SP Staniewice 

          • Artur Surma Vice Mistrzem Powiatu Sławieńskiego w warcabach 100- polowych w kategorii Junior do lat 16!

          • 14 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sławieńskiego w warcabach 100-polowych.

            Brało w nich udział aż 129 zawodników, którzy reprezentowali kilka kategorii wiekowych. Reprezentacja naszej szkoła liczyła 14 zawodników, którym gratulujemy dobrych wyników i sportowej postawy. Godnie reprezentowali naszą szkołę oraz Gminę Postomino na zawodach warcabowych. Ogromne gratulacje należą się uczniowi klasy 8 - Arturowi Surmie, który w swojej kategorii wiekowej zajął 2 miejsce. Brawo!

          • Kolejny sukces naszych uczniów!

          • W 15 marca 2024 r. w w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Postominie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ten, ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

            Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy, podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie i zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach:

            I grupa wiekowa:

            I miejsce - Hanna Młocicka-Rak

            II miejsceTomasz Zwolan

            II grupa wiekowa:

            III miejsce - Paulina Zwolan

            V miejsce Jakub Wawrzyniak

          • Nasi na podium

          • Święto matematyki było okazją, by w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie odbyła się 14 edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów Szkół Podstawowych. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Sławnie. O tytuł zwycięscy walczyło 7 trzyosobowych zespołów ze szkół podstawowych powiatu sławieńskiego. Uczniowie zmagali się z zadaniami zamkniętymi oraz otwartymi z matematyki z zakresu szkoły podstawowej. Nagrody laureatom wręczał Wicestarosta Andrzej Protasewicz.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Surma, Artur Surma, Mikołaj Podgórski. Chłopcy wykazali się wiedzą i umiejętnościami matematycznymi, które zapewniły zajęcie I miejsca.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

          • „Szkoła dostępna dla wszystkich”

          • Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Szkoła dostępna dla wszystkich”. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji nauczycieli specjalistów (pedagogów, psychologów, pedagogów specjalnych, logopedów) w zakresie udzielania adekwatnego do potrzeb wsparcia dla wszystkich grup odbiorców (dzieci/uczniów, rodziców, nauczycieli).Pedagog szkolny uczestniczy w szkoleniach, które dostarczają narzędzi pomocnych w prowadzeniu zajęć wychowawczo-specjalistycznych, w tym integracyjnych, zapewniających poczucie wspólnoty wśród dzieci i uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów będących uchodźcami z Ukrainy oraz dbałość o budowanie przyjaznego klimatu w klasie/szkole w ramach ochrony zdrowia psychicznego dzieci i uczniów.

            Kurs szkoleniowy realizowany w projekcie “Szkoła dostępna dla wszystkich” przygotowuje do roli Doradcy Dostępności Uczenia (DDU).

          • Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych

          • 19 lutego 2024r. w I Liceum Ogólnokształcące w Sławnie odbył się wojewódzki etap Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Zakwalifikowała się do niego nasza uczennica Oliwia Wiewiórska, która wykazała się wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza program szkoły podstawowej.

            Gratulujemy i czekamy na wyniki konkursu!

          • ZASŁUŻONY DLA GMINY POSTOMINO

          • Po raz pierwszy w Gminie Postomino odbyła się uroczysta Gala, na której Wójt Janusz Bojkowski uhonorował zaszczytnym tytułem ZAŁUŻONY DLA GMINY POSTOMINO osoby z dziedziny działalności gospodarczej, społecznej, kultury i sportu oraz oświaty. Była to wspaniała uroczystość, na której wyróżnienie otrzymała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Staniewicach Bogumiła Roman-Struś

          • VII Gminny Przegląd Form Artystycznych "NIE- DLA UZALEŻNIEŃ" SUKCESY

          • Sukcesem zakończył się turniej w kategorii 10 - 12 lat Spektakl pt. " Kraina palaczy" zajął I miejsce i przyniósł zwycięstwo młodszej grupie artystów. 

            Laura Lisek z zespołem wywalczyła II miejsce wykonując piosenkę profilaktyczną "Oni mogą błyszczeć". Tekst piosenki do ścieżki z filmu napisała sama Laura.

            Zespół teatralny GONG zajął I miejsce. Ósmoklasiści przygotowali spektakl pt. "W SIECI", który ukazywał zagrożenia, jakie niesie za sobą uzależnienie od internetu.

          • Luźne lekcje z naukowcami

          • Luźne lekcje z naukowcami to cykl spotkań, podczas których uczestnicy nauk ścisłych poznają sylwetkę jednego z naukowców i wykonują samodzielnie doświadczenia.

            Uczniowie poznali już wynalazcę żarówki Thomasa Edisona pisaliśmy na mleku oraz obserwowaliśmy tęczę w doświadczeniu ze skitelsami.

          • Wolontariusze działają dla WOŚP

          • Tysiące ochotników z całego kraju, zjednoczonych wspólnym celem, zapełnią miejscowości Gminy Postomino kwestując środki na szczytny cel. Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są charakterystyczne czerwone serduszka - naklejki, identyfikatory oraz, oczywiście, niezbędne do zbierania datków, specjalne puszki. To symboliczne elementy, pokazują, że WOŚP zawsze jest obecna w sercach naszych uczniów.

          • POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU

          • Czas się pochwalić efektami pracy Szkoły Podstawowej w Staniewicach, która otrzymała dofinansowanie w wysokości 80 tysięcy złotych w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” Dodatkową kwotę 20 tysięcy złotych stanowił wkład własny pochodzący z budżetu Gminy Postomino.

            Dzięki realizacji programu stołówka szkolna zyskała nowe oblicze. Wykonany został remont pomieszczeń kuchni i jadalni, m.in. malowanie i zakup niezbędnego wyposażenia takiego jak: stoliki i krzesła i zastawa stołowa, sprzęt do obróbki termicznej i mechanicznej, lodówki, regały, szafki. To niezwykle ważne zarówno dla uczniów, jak i pracowników. Posiłki są przygotowywane na miejscu, a obsługa stara się, aby były smaczne i zbilansowane.

            Goście specjalni Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski, Przewodniczący Rady Daniel Pakos, Radny Starostwa Powiatowego w Sławnie Adrian Pawłowski, Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie Bogdan Szlawski, Dyrektor Ckis w Postominie Marek Leśniewski, Radna Renata Sil, Sołtys Bronisława, Siwiuk, Przewodnicząca Rady Rodziców Monika Lisek, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach uroczyście ocenili efekty prac i zaakceptowali poczynione działania.

          • II Gminny Konkurs KOLĘD I PASTORAŁEK dla kl. 0-III Szkoły Podstawowej pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”.

          •  

            ​​​​​​​

            Przed samymi feriami zimowymi w Szkole Podstawowej w Pieszczu zorganizowano II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Miło Nam poinformować, że duet w składzie Joanna Kwiatkowska i Gabriela Konopa zajęły I miejsce w kategorii „Zerówka”. W konkursie godnie naszą szkołę reprezentował również solista Nikodem Szlawski (kl.3) oraz duet dziewczynek z kl. 1 Hanna Kawińska i Hanna Radzińska. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie GRATULUJEMY!

          • Zachęcamy do czytania

          • Dziękujemy Narodowemu Instytutowi Kultury i Dziedzictwa Wsi za przekazanie nam serii książek „Wyprawy z Etnoekipą. Poznaj dawną wieś”. W książkach występują zagadnienia związane z: budownictwem tradycyjnym i współczesnym, prowadzeniem gospodarstwa, rzemiosłem i rękodziełem, ubiorem codziennym i odświętnym, pożywieniem codziennym i obrzędowym oraz obrzędowość doroczna. Przewodnikami po serii książek są postacie nawiązujące do polskiego folkloru tradycyjnego, tworzące tak zwaną Etnoekipę.

            Zachęcamy do lektury w szkolnym kąciku.

          • Szkolny EkoOgród

          • Szkoła Podstawowa w Staniewicach  uzyskała dotację na budowę EkoOgródu.

            Całkowita kwota projektu to 12 9890,30zł a kwota dofinansowania to 11 6901,27zł.

            Projekt do łatwych nie należał, ponieważ zakładał wykorzystanie bazy starego arboretum przy naszej szkole. Dla nas jednak nie ma rzeczy niemożliwych.

            O tym co będzie się działo na pewno Was poinformujemy, a na razie zobaczcie jakie mamy plany.

            Dziękujemy Gminie Postomino za współpracę - bez Was nie byłoby to możliwe.

            Realizacja projektu będzie możliwa dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który ogłosił nabór wniosków do programu. Według założeń środki finansowe przeznaczone zostaną na powstanie szkolnych ogrodów edukacyjnych, w których dzieci i młodzież będą mogły poznawać rośliny, oglądać ich wzrost. Pozwoli to na naukę poprzez obserwację. Zaangażuje też uczniów w aktywne poznawanie roślin, a tym samym naukę o ekologii. Teraz czekamy na podpisanie umowy, która umożliwi nam rozpoczęcie zaplanowanych prac.

          • Mobilna pracownia komputerowa w naszej szkole

          • Szkoła Podstawowa w Staniewicach została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Konkurs został współfinansowany ze środków europejskich wramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK. Nagrodą w konkursie, którą otrzymaliśmy jest „Mobilna Pracownia Komputerowa (MPK)”. W skład zestawu wchodzi: 16 szt. laptopów wraz z systemem operacyjnym i oprogramowaniem NetSupport School, szafa do przechowywania laptopów, monitor interaktywny ze stojakiem oraz access point wifi.

            Uczestnicy wykonali zadania konkursowe dla poszczególnych kategorii wiekowych. Klasy 1-3 zrealizowały moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a później przygotowały projekt kolorowanki, która będzie dotyczyła sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w Internecie i poza nim. Klasy 4-6 zrealizowały moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z Internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i przygotowały plakat z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety, oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje online, np. hejt. Klasy 7-8 zrealizowały moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” a później opracowały i wysłały w zgłoszeniu hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem. Hasło i post były skierowane do nastolatków i dotyczyły rodzajów cyberzagrożeń oraz sposobów ochrony przed atakami w Internecie.

            Praca uczniów klas 7-8 oraz nauczycielki informatyki zapewniła nam zasłużone zwycięstwo.

            Wartość całego zestawu MPK wynosi: 44 243,10 zł brutto.