Menu

liczba odwiedzin: 121691
 • Wyjazd do teatru

  9 maja uczniowie z klas 1- 4 naszej szkoły wybrali się do Sławieńskiego Domu Kultury na spektakl pt. "Alicja w zaczarowanej krainie".

  Wszyscy wcześniej słyszeli o przygodach dziewczynki, która przypadkiem znalazła się w krainie magii i czarów. W czasie tej tajemniczej podróży Alicja spotyka królika, który stał się jej przewodnikiem po tej niezwykłej krainie.

  W pełnym magii świecie dziewczynka raz jest duża, raz mała. Okazuje się, że jej wyobraźnia stała się ową niezwykła krainą, w której jak wiadomo wszystko się może zdarzyć.

  Aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie zabrali nas do świata wyobraźni. Zadbali o to, abyśmy dzięki pięknej scenografii, ciekawej grze świateł, barwnym kostiumom, wesołej muzyce oraz humorystycznym dialogom znaleźli się w krainie czarów i świetnie się w niej bawili.

                                               Janina Perełka

 • Apel z okazji rocznicy Konstztucji 3 Maja

  ,,I nie pytaj mnie o nią

  znasz ją doskonale.

  Nie pytaj co Tobie da

  lecz co Ty możesz

  zrobić dla niej.’’

  Wierszem i pieśnią patriotyczną zostały przypomniane  burzliwe  losy naszej ojczyzny. Okazją ku temu była obchodzona w tym roku 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustawa zasadnicza dawała szansę na odbudowę państwa polskiego. Stała się symbolem wewnętrznych sił narodu, zdolnego do politycznego odrodzenia się. Była pierwszym tego typu dokumentem w Europie, a drugim na świecie.  Uczniowie  klasy VII pod kierunkiem Pani Lubomiry Łyczko i Pana Sławomira Sroki  przygotowali prezentację mającą na celu uświadomienie i utrwalenie uczniom szkoły podstawowej  wartości jakimi są własna ojczyzna , język narodowy oraz patriotyzm.

  Lubomira Łyczko

  Apel z okazji rocznicy Konstztucji 3 Maja - Obrazek 1

 • „Magiczny kapelusz”

  27 kwietnia w naszej szkole gościła Grupa T z Torunia ze spektaklem profilaktycznym pt. „Magiczny Kapelusz", który adresowany był do uczniów klas I – VII i dotyczył problematyki tolerancji, szacunku, dobrego  wychowania.

  Bohaterem był Słoń Tadeusz, który był  bardzo nieszczęśliwy. Urodził się z długą trąbą, która jest główną przyczyną jego kłopotów. Słonik staje się obiektem kpin ze strony zarozumiałej mrówki Heleny. Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wie jednak, że podstępna Helena również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot.

  Aktorzy podczas spektaklu  pokazali uczniom jak istotną rolę odgrywa tolerancja, poszanowanie innych, niezależnie od ich poglądów.

  Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie spektaklu .

  Magdalena Woropaj-Stępień

   „Magiczny kapelusz” - Obrazek 1 „Magiczny kapelusz” - Obrazek 2

   „Magiczny kapelusz” - Obrazek 3 „Magiczny kapelusz” - Obrazek 4

 • A family English Lesson

  W poniedziałek, 30 kwietnia uczniowie klasy drugiej zaprosili swoich rodziców na  naukę języka angielskiego poprzez wspólną zabawę. Rodzice mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób i jakimi metodami dzieci uczą się tego języka na lekcji.

  Wspólnie z dziećmi, zaprezentowaliśmy nasz kurs, metody jakimi uczymy się słownictwa, pisowni i struktur gramatycznych. Przedstawiliśmy ćwiczenia multimedialne, które ułatwiają nam naukę i aktywizują ją. Uczniowie zaśpiewali piosenkę w języku angielskim 'I'm feeling ill' i zaprezentowali poznane słownictwo

  Rodzice mogli włączyć się w naukę języka, ich dzieci uczyły ich nowego słonictwa i struktur potrzebnych do tworzenia zdań. Rodzice poznawali różne choroby i symptomy, powtarzali je i dopasowywali karty obrazowe z kartami wyrazowymi. Następnie uczniowie odegrali dialogi 'At the doctor's' ze swoimi rodzicami. Lekcja przebiegała w miłej atmosferze, a rodzice chętnie uczestniczyli w nauce, za co bardzo im dziękujemy :)

  Agnieszka Knitter

  A family English Lesson - Obrazek 1

 • Zaczarowany świat książki

  W Jarosławcu odbyła się kolejna edycja MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO dla uczniów klas I-III nosząca tytuł "Bajki, baśnie i legendy". Nasz zespół w składzie: Piotruś Witoń , Mikołaj Podgórski  oraz Nina Wrotniak, po dogrywce z drużyną z Korlina, zajął IV miejsce w gminie. Przedstawiciele zespołu musieli wcześniej zapoznać się z lekturami przypisanymi do ich klasy. W trakcie konkursu rozwiązywali test, krzyżówkę, układali puzzle, rozpoznawali tytuł i autora utworu po wysłuchanym fragmencie. Nowością była odkrywanka - zespół zdobywał punkty po odgadnięciu tytułu bajki po odkrytym fragmencie  ilustracji. Drużyna cieszyła się z wyników swojej pracy zespołowej. Otrzymali nagrody książkowe oraz ciekawe upominki, a zwieńczeniem trudu ich pracy była pizza otrzymana od jednego ze sponsorów konkursu.

  Zaczarowany świat książki - Obrazek 1

  wychowawca kl. III M. Mrowińska

 • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców. Ten dzień, to również szczególna data w historii literatury światowej – rocznica śmierci m. in. takich pisarzy jak Miguela de Cervantesa i Williama Szekspira.

  Z tej okazji uczniowie klas młodszych brali udział w lekcjach bibliotecznych, podczas których czytano książki wybranych przez dzieci autorów, następnie każdy uczestnik projektował stronę tytułową do przeczytanej baśni. Uczniowie klasy III obejrzeli pokaz multimedialny ukazujący sylwetki znanych pisarzy: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Na wystawionej tablicy wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły mieli możliwość podzielenia się informacją na temat swoich ulubionych książek.

  Magdalena Woropaj-Stępień
  Agnieszka Knitter

  "Kochajcie książki.

  One ułatwią Wam życie,

  po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń.

  One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie,

  one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka".

  Maksym Gorki

  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - Obrazek 1

 • "Żyję bezpiecznie"

  Uczniowie klas I-III brali udział w zajęciach promujących zasady bezpiecznego zachowania.
  W czasie spotkanie z pedagogiem szkolnym Magdaleną Woropaj-Stępień dowiedzieli się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia,  jak zapobiegać niebezpieczeństwu oraz jak pomagać innym,  gdy jest taka potrzeba.
  Dzieci chętnie brali udział w rozmowie, oglądali prezentację multimedialną. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Miejmy nadzieję, że na trwałe zapamiętali wszystkie ważne informacje.

  Magdalena Woropaj-Stępień

  "Żyję bezpiecznie" - Obrazek 1

  "Żyję bezpiecznie" - Obrazek 2

 • Gminny Turniej Piłki Nożnej

  W zawodach wzięły udział wszystkie  publiczne szkoły Gminy Postomino. Mecze trwały  2 razy po 7 minut w systemie "każdy z każdym". W wyniku zaciętej sportowej rywalizacji dziewczęta zajęły II miejsce, a najbardziej wyróżniającą się zawodniczką została Natalia Wiewiórska. Chłopcy w klasyfikacji ogólnej zajęli III miejsce, a w grze wyróżniał się  Jakub Łukasik.

  Gratulacje!

   Gminny Turniej Piłki Nożnej - Obrazek 1

 • "Kopciuszek"

  W piątek, 13 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu muzycznym pt. "Kopciuszek". Skorzystali z zaproszenia aktorów z Gliwickiego Teatru Muzycznego "WIT - WIT".

  Pierwszy raz oglądali tego typu spektakl. Artyści pokazali młodym widzom jedną z najpiękniejszych baśni braci Grimm.

  Przedstawienie było  pełne humoru, zabawnych zwrotów akcji, a przede wszystkim znakomitej muzyki. Poza tym zachwycały przepiękne kostiumy,  ciekawa choreografia oraz wpadające w ucho piosenki.  Wszyscy widzowie bardzo żywiołowo reagowali na to, co działo się na scenie i byli niepocieszeni kiedy spektakl dobiegł końca.

  J. Perełka

 • Tancerze ze Staniewic najlepsi w powiecie

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach godnie reprezentowali Gminę Postomino podczas Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych w Darłowie. Sumienna praca przyniosła efekty; najmłodszy zespół Błysk brawurowo wytańczył wyróżnienie.

  Dzieci zaprezentowały taniec pt. Childhood, który oczarował widzów ekspresją, radością, uśmiechem w tańcu i ogólnym wrażeniem artystycznym.  Skład zespołu to; Dawid Miszczak, Dominik Mazurek, Laura Lisek, Kacper Franczak, Oliwia Wiewiórska, Anna Dudka, Natalia Konopa, Emilia Lach, Natalia Miszczak, Maja Wójcik, Alicja Łukasik, Zuzanna Morawiec, Maria Pruss, Karolina Śpiewak, Wiktoria Talaśka, Nina Wrotniak. Opiekunem grupy jest Magdalena Woropaj- Stępień.

  Przebojem przez przegląd przeszła także grupa taneczna Bolero, która wywalczyła tytuł LAUREATA Powiatowych Konfrontacji Tanecznych Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Tancerze wywalczyli sobie tym samym prawo do reprezentowania powiatu i Gminy Postomino w Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym w Szczecinie.

  Zaprezentowali układ w stylu HIP- HOP i urzekli jurorów profesjonalnym podejściem do tańca, choreografią, wyrażeniem muzyki za pomocą ruchu oraz układem tanecznym. Skład grupy to: Agnieszka Pszon, Dagmara Kaczyńska, Inga Wal, Kinga Czarnuch, Julia Lisek, Patrycja Pawłowska, Kacper Wal, MAGDALENA Mazurek, Daria Chachuła, Gabriela Zwolan. Opiekunem grupy jest Agata Ludwikowska –Kaczan.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia!

  Tancerze ze Staniewic najlepsi w powiecie - Obrazek 1Tancerze ze Staniewic najlepsi w powiecie - Obrazek 2

 • Gminnym Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego

  Dnia 7 kwietnia odbył się Gminny Przegląd Artystyczny. Uczniowie naszej szkoły w licznym składzie wystąpili przed publicznością zgromadzoną w Zespole Szkół w Postomnie.
  Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały 3 nasze  zespoły: „Błysk”, „Bolero”, „Step by step” z wynikami:

   

  Zespoły taneczne do lat 10: I miejsce Błysk – opiekun Magdalena Woropaj-Stepień

                                               II miejsce Step by Step –opiekun Magdalena Woropaj-Stępień  

  Zespoły taneczne do lat 15: I miejsce Bolero – opiekun Agata Ludwikowska – Kaczan

   

  Zespoły wokalne –  I miejsce  Mini Złote Nutki – opiekun Sławomir Sroka

                                  II miejsce Złote Nutki - opiekun Sławomir Sroka

   

  Soliści – III miejsce Maria Pruss

                III miejsce Gabriela Zwolan

                V miejsce Zuzanna Morawiec

   

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

  Składamy ogromne podziękowania dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pana Bogdana Szlawskiego za wsparcie finansowe na zakup strojów tanecznych oraz pani Monice Lisek za zaangażowanie w wykonanie ubioru scenicznego.

  Gminnym Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego - Obrazek 1

 • „Młodzież zapobiega pożarom”

  Dnia 27 marca nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach Gminnych Konkusu „Młodzież zapobiega pożarom”.

  Wyniki:

  1. Patryk Szlawski – kategoria I – kwalifikacja do konkursu powiatowego

  2. Paweł Cybul – kategoria I- kwalifikacja do konkursu powiatowego

  3. Bartosz Grzebielucha – kategoria I

   

  1. Kinga Czarnuch – kategoria II– kwalifikacja do konkursu powiatowego

   

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu.

   

  Magdalena Woropaj-Stępień

   „Młodzież zapobiega pożarom” - Obrazek 1

 • "Z przyrodą za pan brat"

  W Korlinie odbył się już V Gminny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas I-III.
  Nasz zespół w składzie:  Ania Dudka, Laura Lisek oraz Paulina Radomska zajął II miejsce w gminie. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą przyrodniczą odpowiadając na 34 pytania, za które można było uzyskać 140 punktów.
  Dziewczynki  bardzo cieszyły się z wyników swojej pracy zespołowej, otrzymały nagrody książkowe i zadowolone wróciły do szkoły.

                                                                                               wychowawca kl. III M. Mrowińska

  "Z przyrodą za pan brat" - Obrazek 1

 • „Lwie Serce” - opowieść o rycerstwie

  6 kwietnia w Sławieńskim Domu Kultury  uczniowie klas IV-VII obejrzeli  znakomity spektakl pt. „Lwie Serce” na podstawie powieści Astrid Lindgren w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. 

  Była to piękna, dramatyczna i niezwykle przejmująca opowieść o przyjaźni, męstwie, poświęceniu, o ludzkich słabościach i sile braterskiej  miłości.  Uczniowie  z zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, braci Lwie Serce - Jana i Karola, którzy w magicznej krainie stanęli do walki z wszechobecnym złem.

  Spektakl ten pokazywał jak ważną wartością w życiu każdego człowieka  jest  zachowanie własnego człowieczeństwa, godności osobistej i honoru.

  Na uwagę zasługiwała  także wspaniała charakteryzacja, scenografia,  muzyka i gra świateł.

   

  Dagmara Herman - Kisielowska

 • Eliminacje szkolne do konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”

  Dnia 23.03.2018 w naszej szkole odbył się konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie odpowiadali na pytania do testu wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, przepisów prawnych, zasad ewakuacji i udzielania pierwszej pomocy. Do eliminacji gminnych  zakwalifikowali się:

  Grupa I                                                        Grupa II

  1.Paweł Cybul                                     1.Gabriela Zwolan

  2.Bartosz Grzebielucha                       2.Kinga Czarnucj

  3.Patryk Szlawski                                 3.Natalia Skotarczak

   

                                                                                                            Magdalena Woropaj-Stępień

 • Wyniki konkursu profilaktycznego „W sieci”

  Dnia 23.03.2018 obyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego dla klas  I-III w ramach programu profilaktycznego „W sieci", którego celem było wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

  Wyniki :
  I miejsce - Jakub Wal, Szymon Padewski
  II miejsce - Maja Wójcik
  III miejsce - Paulina Zwolan
  WyróżnieniaJakub Witoń, Anna Dudka, Wiktor Sikora, Natalia Konopa , Mikołaj Podgórski

                                                                                                                       Magdalena Woropaj- Stępień

  Wyniki konkursu profilaktycznego „W sieci” - Obrazek 1

 • Cudowny chłopak

  Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy seansem filmowym.

  „Cudowny chłopak” to dramat familijny w reżyserii Stephena Chbosky, którego bohaterem jest dziesięcioletni Auggie Pullmann. Auggie choruje na syndrom Treachera-Collinsa, urodził się ze zdeformowaną twarzą. Jego życie jest bardzo trudne, ale otrzymuje ogromne wsparcie ze strony rodziców, siostry i cudownego pieska.

  Gdy po raz pierwszy idzie do szkoły musi zmierzyć się z brakiem akceptacji i niechęcią rówieśników. Każda chwila życia tego niezwykłego chłopca była niezapomniana.

  Film wywołał w nas ogromne emocje. To wzruszająca i pełna uczuć historia, która pokazała nam, jak ważne w życiu jest wsparcie rodziny i przyjaciół.

   

  Agata Foryś

  Natalia Skotarczak

  uczennice kl. VII

 • Staniewice bardzo głośno witają wiosnę

  20 marca to dzień, w którym biegun północny wita astronomiczną wiosnę, a dzień staje się dłuższy i dostarcza nam coraz więcej promieni słonecznych. Jutro – 21 marca nastąpi wiosna kalendarzowa, ale to właśnie dzisiaj uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły, zmęczeni chłodem i ciężkim zimowym okryciem wierzchnim, postanowili odnaleźć pierwsze oznaki wiosny i przywołać ją okrzykami i śpiewem. Uczniowie wzięli udział w przemarszu, unosząc przepięknie przyozdobione gałązki, tzw. gaiki, które dawniej obnoszone były po wsi podczas słowiańskiego obrzędu witania wiosny. Mimo, że ten dzień był chłodny i pochmurny, wszyscy byli uśmiechnięci i nie brakowało nam energii do głośnego wzywania Pani Wiosny i żegnania Marzanny. Cała wieś słyszała głośne okrzyki i śpiewy uczniów. Na szczęście wiosna też nas usłyszała i w drodze powrotnej do szkoły słońce zaczęło przedzierać się przez chmury. Mamy nadzieję, że od dzisiaj będzie świecić już tylko mocniej i dłużej.

  Staniewice bardzo głośno witają wiosnę - Obrazek 1

 • Znam swój kraj

  16 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce "Znam swój kraj" dla uczniów klas trzecich.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie  Ania Dudka, Maja Wójcik, Kuba Witoń. W konkursie wzięło udział  13 zespołów ze szkół powiatu sławieńskiego. Uczniowie w ciągu dwóch godzin musieli wykonać 10 zadań sprawdzających ich wiedzę ze znajomości: historii, tradycji, obyczajów, kultury, sztuki, przyrody naszego kraju.

  Nasza drużyna dzielnie zmagała się z zadaniami, ale nie zdobyła wystarczającej ilości punktów, by stanąć na podium. Na zakończenie otrzymali piękne upominki za udział w konkursie i w świetnych humorach wrócili do szkoły. 

  wychowawca kl. III M. Mrowińska

  Znam swój kraj - Obrazek 1

  Galeria

 • "Szewczyk Dratewka na planie filmowym"

  Przedszkolaki i uczniowie z klas I - III wzięli udział  w interaktywnym spektaklu teatralnym pt."Szewczyk Dratewka na planie filmowym" powstałym na kanwie lektury Janiny Porazińskiej pt."Szewczyk Dratewka".  Było to bardzo interesujące widowisko ze względu na niezwykłą formę. Otóż, będąc w teatrze, dzieci uczestniczyły w realizacji filmu.

  Sala teatru zamieniona została w studio filmowe, a widzowie mogli poczuć się prawdziwymi aktorami. Pod czujnym okiem reżysera powstawały kadry  do filmu. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały kilka tajników realizowanego obrazu. Zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli: operator kamery, realizator obrazu, reżyser, dźwiękowiec i oczywiście aktorzy.

  Film, który powstał będziemy mogli obejrzeć niedługo w naszej szkole. Będzie on bardzo ciekawą pamiątką.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
 • 598108623

Galeria zdjęć