Menu

liczba odwiedzin: 32005
 • LAURA I PAWEŁ NA PODIUM

  23 lutego w Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbyły się gminne eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego.

  Wzięło w nich udział czworo uczniów naszej szkoły:

   

  Laura Lisek  -  klasa II

  Nina Wrotniak -  klasa III

  Paweł Cybul  - klasa V

  Agata Foryś   -  klasa VII

   

  Konkurs przyniósł wiele pozytywnych emocji i moc wzruszeń. Uczniowie wysłuchali  szerokiej gamy poezji i prozy  – od dziecięcej do dojrzałej, bardzo poważnej i refleksyjnej. I choć konkurencja była ogromna, nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:

   

  Laura LisekII miejsce w kategorii klas I - III

  Paweł Cybul -  II miejsce w kategorii klas IV – VI

   

  Laura i Paweł reprezentowali  także Gminę Postomino w powiatowych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego,  które odbyły się 3 marca

  w kinie „Bajka” w Darłowie.

  Na tym etapie również dostrzeżono talent naszych recytatorów – Laura Lisek otrzymała wyróżnienie

   

  Wszystkim recytatorom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy!

   

   

  D. Herman – Kisielowska

                                                                                               R. Zbyszyńska

 • TALENT SHOW

  W mroźny środowe przedpołudnie 28 lutego uczniowie klas IV – VII wzięli udział w niezwykłym interaktywnym widowisku „TALENT SHOW, czyli kulisy produkcji telewizyjnej”.

  Młodzież miała okazję zobaczyć, jak pracuje ekipa filmowa na planie teledysku. Operatorzy kamer, realizatorzy dźwięku oraz moderatorzy odkryli przed uczniami wiele tajników swojej pracy.  Najodważniejsi uczniowie zaprezentowali zgromadzonej publiczności  swoje umiejętności w zakresie gry aktorskiej, śpiewu, tańca oraz  nienagannej dykcji. Uczniowie bawili się doskonale! Efektem wspólnej pracy będzie teledysk, który po zmontowaniu przez zawodowych montażystów zostanie przesłany do naszej szkoły. 

  Z niecierpliwością czekamy więc na to, by zobaczyć naszych utalentowanych uczniów na dużym ekranie i przypomnieć sobie miło spędzony czas.

   

  D. Herman - Kisielowska

 • Zabawa karnawałowa

 • Drodzy rodzice

  W związku ze zmianami prawnymi w zakresie prowadzenia księgowości
  i rachunkowości w szkole informujemy, że  od dnia 1 stycznia 2018r. obowiązuje obrót bezgotówkowy.

  Wpłaty na obiady uczniów, za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectwa oraz opłaty za korzystanie z oddziału przedszkolnego przyjmowane będą wyłącznie na rachunek bankowy jednostki.

  Numer rachunku bankowego do ww. wpłat:
  25  9315  0004  0021  5215  2000  0010.

 • „Chłopcy z Placu Broni”

  Uczniowie klas IV – VI  uczestniczyli w przepięknym spektaklu przygotowanym przez Teatr Współczesny w Krakowie. „Chłopcy z Palcu Broni” to inscenizacja  przedstawiająca  poruszającą historię o magii dzieciństwa, sile marzeń i drodze ku dorosłości.

  Kanwę akcji scenicznej interpretacji kultowej powieści Ferenca Molnára stanowi spór o tytułowy plac. Wraz z rozwojem akcji widz poznawał  perypetie grupy chłopców walczących po obu stronach barykady. Zanurzał  się wraz z nimi w świat dziecięcych zabaw i fantazji, ale także uczestniczył  w dręczących ich rozterkach i wyborach. Kluczowym wątkiem, zarówno literackiego pierwowzoru, jak i teatralnej adaptacji, była postać Erna Nemeczka, chłopca, który w obronie własnych przekonań poświęca to co dlań najcenniejsze - życie.

  Stylowe kostiumy i realistyczna scenografia (wzbogacona multimedialnym akcentem, ruchem, kolorem i ekspresją świateł) przeniosły nas na ulice dawnego Budapesztu, uruchamiając wyobraźnię i czyniąc to spotkanie niezapomnianym.

 • Hej kolęda, kolęda!

  W dniu 21 grudnia spotkaliśmy się z mieszkańcami na wspólnym kolędowaniu.
  Wśród zaproszonych gości znaleźli się emerytowani nauczyciele, pracownicy oraz przyjaciele naszej szkoły.
  Podczas spotkania zaśpiewaliśmy wiele tradycyjnych polskich kolęd oraz pastorałek. Na zakończenie tego wspaniałego spotkania pani Dyrektor Bogumiła Roman-Struś złożyły najserdeczniejsze życzenia, do których się dołączamy.

  Galeria

 • Spotkanie z pedagogiem z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sławnie

  13 grudnia naszą szkołę odwiedziła pani Anna Wojtun – pedagog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sławnie. Pani pedagog przeprowadziła zajęcia w klasie III oraz V na temat „Jak radzić sobie z własnymi emocjami?”. Celem organizacji zajęć było wypracowanie u uczniów poczucia pewności siebie i samoakceptacji oraz rozwijanie umiejętności komunikowania się i logicznego rozwiązywania problemów rówieśniczych.
  Emocje są zjawiskiem naturalnym. Nie podlegają ocenie moralnej nie są ani dobre, ani złe po prostu są częścią naszej osobowości, naszej psychiki, są treścią naszego życia. Umiejętność rozpoznawania własnych emocji i wczuwanie się w nastroje innych osób jest to inteligencja emocjonalna. Obserwacja zachowań młodzieży wskazuje na potrzebę edukacji emocjonalnej. Jest to szansa na umniejszenie konfliktów, znajdujących wyraz w zachowaniu w rożnych sytuacjach.

  Magdalena Woropaj –Stepień

 • Strofy o Ojczyźnie

  Rocznicę odzyskania niepodległości świętować można na wiele sposobów. W naszej szkole tradycją jest konkurs recytatorski, który odbywa się właśnie z tej okazji.
  13 listopada do konkursu „Strofy o Ojczyźnie” przystąpili reprezentanci wszystkich klas oraz oddziału przedszkolnego. Komisja konkursowa oceniała uczestników przyznając im punkty za znajomość tekstu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie, którzy wyróżnili się najlepszymi występami otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

  Galeria

 • Darłowska Laponia Świętego Mikołaja

  Wolontariusze z naszej szkoły w składzie: Milena Pakos, Gabriela Zwolan, Kinga Czarnuch, Daria Chachuła po raz kolejny uczestniczyli w Darowskiej Laponii Świętego Mikołaja. Nasze uczennice pod okiem pani Moniki Wójcik oraz Magdaleny Woropaj–Stępień przygotowali stoisko z ozdobami świątecznymi.
  Dochód otrzymany z kiermaszu bożonarodzeniowego zasili i wesprze działalność Szkolnych Klubów Wolontariusza. Głównym cel, na który będą przeznaczone pieniądze to stypendia dla dzieci i młodzieży, które wyróżniają się działalnością wolontarystyczną.

  Serdeczne podziękowania dla pani Moniki Wójcik, Haliny Wiśniewskiej, Agnieszki Szpudyk, państwa Ewy i Daniela Pakos za pomoc w przygotowaniu ozdób świątecznych.

  Magdalena Woropaj-Stepień

 • Andrzejki

  To wieczór wróżb, który przypada na noc z 29 na 30 listopada i jest potocznie nazywany ostatkami, które stanowią ostatnią okazję do hucznych zabaw. Jest to dzień magiczny, pełen niespodzianek i zaskakujących wróżb.
  W naszej szkole tego magicznego dnia również nie zabrakło dobrej zabawy. Uczniowie wspólnie bawili się w tańcu, jak również korzystali z różnych, ciekawych wróżb, przygotowanych przez uczniów klasy VII. W tym dniu odbyła się też loteria fantowa przygotowana przez uczniów klasy V, a Rada Rodziców częstowała nas chętnie ciastami i napojami.

  Agnieszka Knitter

 • Teatr dla najmłodszych

  W czwartek, 23 listopada przedszkolaki i uczniowie klasy I z naszej szkoły pojechali do CKiS w Postominie na przestawienie teatralne pt. "Pippi nadchodzi". Była to opowieść o mądrej i niebywale samodzielnej dziewczynce, która musiała stawiać czoła różnym trudnym zadaniom. Mając wsparcie oddanych przyjaciół dzielnie szła przez życie. Pomimo tego, że nie miała obok siebie rodziców, którzy by ją wspierali, zawsze tryskała optymizmem i dobrym humorem.

  W czasie spektaklu aktorzy wspólnie z dziećmi śpiewali, tańczyli i utrwalali proste słówka z j. angielskiego.

  Wszystkim taka forma kulturalnego spędzania czasu bardzo się podobała, a wykonawcy zostali na koniec nagrodzeni gromkimi oklaskami.

  J.Perełka

 • Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia, ulubionej zabawki z dzieciństwa każdego z nas. Pluszowy miś jako zabawka jest, symbolem łagodności, opiekuńczości, pocieszenia w trudnych chwilach, ostoją i inspiracją do rozwoju. Wielu z nas ma niesamowite, niezapomniane misiowe historie, dlatego uczniowie naszej szkoły przynieśli swoje ukochane misie, aby podzielić się z nami tymi historiami. Misie towarzyszyły im na lekcjach i przerwach i wszyscy z ciekawością opowiadali skąd wzięła się u nich ta „przytulanka”.

  Wielu uczniów wzięło również udział w konkursie na wykonanie techniką dowolną swojego Przyjaciela Misia. Prace były prezentowane na korytarzu szkolnym. Różnorodności w wykonaniu nie zabrakło, były misie ze sznurka, włóczek, papieru, styropianu, a nawet plastiku. Wszystkie kolorowe, uśmiechnięte i miłe. Wielu uczniów zostało wyróżnionych w konkursie, ponieważ wybór najładniejszego misia był bardzo trudny. Nagrodę główną w postaci Przytulanki Misia otrzymały trzy osoby:

  Emilia Pakos z oddziału przedszkolnego, Wiktor Klawikowski z klasy drugiej i Jakub Witoń z klasy trzeciej.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy samych dobrych wrażeń i radości z posiadania swoich misiów :)

  Agnieszka Knitter

 • Turniej wiedzy o Prawach Człowieka

  Dnia 23 listopada w naszej szkole odbył się turniej wiedzy klas IV-VII dotyczący „Praw Człowieka”, którego celem było wzbogacenie wiedzy uczniów o prawach i wolnościach przysługujących każdemu człowiekowi oraz kształtowanie postawy szacunku do drugiej osoby.

  Uczniowie klas IV – VII podzieleni na grupy odpowiadali na pytania związane z zagadnieniami Praw Człowieka i Dziecka oraz ich przestrzeganiem. Gościem specjalnym podczas konkursu była pani Emilia Foryś, która wraz z panią Dagmarą Herman– Kisielowską oceniały poprawność udzielanych przez uczniów odpowiedzi. Po emocjonującej walce, którą dopingowali wszyscy uczniowie szkoły klasy otrzymały następujące miejsca:

  I miejsce klasa VI – Natalia Wiewiórska, Patryka Szlawski, Przemek Lisek

  II miejsce klasa IV – Zuzanna Morawiec, Alicja Łukasik, Kacper Franczak

  III miejsce klasa VII- Gabriela Zwolan, Kinga Czarnuch, Natalia Skotarczak

  IV miejsce klasa VI- Hania Czarnuch, Jakub Wiewiórski, Amelia Szczepanek

  W ramach obchodów Światowego Dnia Praw Dziecka został również zorganizowany konkurs plastyczny dla klas I-III „Prawa człowieka oczami dziecka”. Zwycięzcami konkursu została: Maja Wójcik oraz Laura Lisek, wyróżnienia otrzymali: Bartosz Lisek, Paulina Zwolan, Filip Dziatkiewicz.

  Organizatorem konkursu był pedagog szkolny Magdalena Woropaj-Stepień.

  Nagrody za udział w konkursach zostały dofinansowane z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Galeria

 • Znajdź się wśród życzliwych

  21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.

  Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel skierowany do dzieci i dorosłych na całym świecie przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

  Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

  W naszej szkole również obchodziliśmy dzień życzliwości. Wszyscy w tym dniu przyszli do szkoły ubrani na żółto, jako symbol przyłączenia się do akcji. Dzieci z klas młodszych przygotowały kartki z pozdrowieniami i życzeniami dla swoich najbliższych. Przedszkolaki oraz samorząd uczniowski postanowił podarować jedną dużą kartkę oraz pluszowe misie dla naszych przyjaciół ze Sławna - Poli i Maksa, aby pokazać im, iż w tym dniu również jesteśmy całym sercem przy nich.

  Składamy Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia słowami św. Franciszka z Asyżu.

   

  Życzymy…

  abyś kochał tam, gdzie się nienawidzi;

  przebaczał tam, gdzie się znieważa;

  jednoczył tam, gdzie kłótnia;

  mówił prawdę tam, gdzie błądzą;

  przynosił wiarę tam, gdzie grozi zwątpienie;

  budził nadzieję tam, gdzie dręczy rozpacz;

  zapalił światło tam, gdzie panuje ciemność;

  obdarzał radością tam, gdzie mieszka troska.

  Magdalena Woropaj-Stępień

 • Podsumowanie obchodów Święta Biblioteki Szkolnej

  W październiku nasza biblioteka prowadziła kilka działań związanych z obchodami Światowego Dnia Bibliotek Szkolnych.
  Wśród uczniów przeprowadzono zbiórkę książek, z których już wyrośli. Zebrano sporo ciekawych książeczek dziecięcych, które zostały przekazane przedszkolakom.

  Najstarsi uczniowie naszej szkoły postanowili zachęcić młodszych kolegów do odwiedzania biblioteki poprzez wspólne czytanie. Kinga Czarnuch, Agata Foryś i Gabriela Zwolan z wielkim zaangażowaniem czytały ciekawe opowiadania, baśnie i legendy uczniom klas I – III.

  Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny promujący bibliotekę i czytelnictwo. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas, jednak największą grupę stanowili uczniowie klas I – III. Wszystkie prace były niezwykle barwne i ciekawe. Komisja konkursowa wyłoniła jednak zwycięzców, którzy otrzymali nagrody książkowe.

  Laureatami konkursu zostali:

  Nikola Szwiec
  Paulina Zwolan
  Maja Wójcik
  Emilia Lach
  Kacper Franczak
  Gabriela Zwolan
  Katarzyna Wiśniewska

 • Harmonogram pracy w związku z planowaną termomodernizacją

  Harmonogram dostępny jest tutaj

 • Święto Niepodległości

  ,,Leć orle biały nad bujne łany,

  które uprawia nasz lud ukochany.

  Leć ponad Wisłę, leć ponad Wartę

  skrzydła twe białe trzymaj rozwarte.”

  Wierszem i pieśnią, w duchu patriotyzmu zostały przybliżone naszej społeczności szkolnej losy narodu polskiego. Uczniowie w przystępny sposób wprowadzili nas w czasy zaborów, walki o niepodległość i okoliczności odzyskania upragnionej wolności. Nadeszła ona po 123 latach niewoli. W hołdzie poległym, walczącym za naszą ojczyznę zostały złożone białe róże pod brzozowym krzyżem, a słuchana w tle pieśń ,,Biały krzyż’’ skłoniła do refleksji nad wartością jaką jest własne państwo, naród i ojczysta mowa.

   

  Lubomira Łyczko
  Sławomir Sroka

  Galeria

 • „Śniadanie daje moc”

  To program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza szkoła bierze udział w realizacji tego projektu. W związku z tym 7 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.
  Dzień Śniadanie Moc w naszej szkole był niezwykle oczekiwany przez wszystkich. Uczniowie przygotowali swoje śniadania w salach, w których uczą się na co dzień. Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadań w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu.
  Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole. Była to także okazja do integracji klasy jako zespołu oraz lekcja kulturalnego i higienicznego spożywania posiłków.
  Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za aktywne włączenie się do Dnia Zdrowego Śniadania.

  Galeria

 • Cała Polska czyta dzieciom

  W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Kinga Czarnuch czytała "Legendy polskie" młodszym koleżankom i kolegom z klasy drugiej.

 • Podstawowe smaki

  Klasa druga podczas poznawania podstawowych smaków: słodkiego, słonego, kwaśnego i gorzkiego.

  Galeria

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
 • 598108623

Galeria zdjęć