Menu

liczba odwiedzin: 827689
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Początek roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Staniewicach rozpoczął się od uczczenia pamięci związanej z rocznicą wybuchu najokrutniejszej wojny w dziejach ludzkości. Do wybuchu II wojny światowej, szkoła w Staniewicach była trzyklasową szkoła powszechną, w której uczyli dwaj nauczyciele, kierownik był jednocześnie organistą. Bezpośrednio po wojnie w 1945 r została uruchomiona polska szkoła, której pierwszym kierownikiem był Kazimierz Karwasz, który sprawował swój urząd do 1950 r. Wśród przedmiotów, które wtedy nauczano była religia, język polski, historia, geografia, nauka o przyrodzie, arytmetyka z geometrią, zajęcia praktyczne, śpiew i ćwiczenia cielesne. W księdze ocen znajdowały się wpisy mówiące o tym, że brak obuwia i ubrań utrudniał dzieciom uczęszczanie do szkoły. Te trudne czasy są już historią o której jednak nie możemy zapominać. A dzisiaj, uczniowie mogą uczyć się w przestronnych, jasnych klasach. Rok po generalnym remoncie i termomodernizacji budynku czekają na uczniów kolejne zmiany. Modernizacja podłogi na sali gimnastycznej, skończona budowa altany, która będzie pełniła też rolę klasy pod chmurką to tylko początek. W tym roku kolejną kadencję dyrektora rozpoczęła Bogumiła Roman-Struś, która z rąk absolwenta szkoły, Wójta Gminy Postomino pana Janusza Bojkowskiego otrzymała nominację na kolejne 5 lat. Dziękując bardzo za zaufanie, którym została obdarzona, pani dyrektor złożyła obietnice ,że z całych swoich sił, z całą energią, którą posiada będzie dalej dążyła do tego aby Szkoła w Staniewicach była wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Aby wyróżniała się nie tylko poziomem edukacji, ale również atmosferą która tu panuje. Aby jej absolwenci z dumą mówili: Szkoła Podstawowa w Staniewicach, to moja szkoła. Po raz pierwszy w historii szkoły powołana została też funkcja wicedyrektora a tą funkcję będzie pełniła pani Magdalena Woropaj – Stępień. Drodzy Uczniowie, dzień dzisiejszy jest przede wszystkim Waszym świętem. W szkole spędzacie najważniejsze lata Waszego życia. Jest to czas, kiedy zdobywacie wiedzę i kształtujecie własną osobowość. Życzymy Wam, aby ten rok był czasem samych pozytywnych wrażeń. Wszystkim uczniom życzymy aby nie zabrakło Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy, aby zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego, uznania i szacunku społecznego. Rodzicom, owocnej współpracy ze szkołą i wielu radości wynikających z sukcesów szkolnych ich pociech. Wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym!

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Mistrzowie Ortografii

  5 czerwca w naszej szkole już po raz osiemnasty odbył się konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii dla uczniów klas IV – VIII oraz „Mały Mistrz Ortografii” dla uczniów klas III.

  Uczestnicy zmagali się z trudnościami ortograficznymi w zadaniach testowych oraz w dyktandzie.

  Najlepsza okazała się Gabriela Zwolan ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach  uzyskując tytuł „Mistrza Ortografii”. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Morawiec również ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach.

  Na trzecie miejsce zasłużył Miłosz Stachowski, zaś czwarte zajął  Fabian Banasik – obaj chłopcy są uczniami  Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie.

  W konkursie dla uczniów klas III najlepiej wypadła Oliwia Wiewiórska uzyskując tym samym tytuł „Małego Mistrza Ortografii”. Drugie miejsce zajął Mikołaj Podgórski, trzecie miejsce zajął Filip Dziatkiewicz, a czwarte Paulina Zwolan. Wszyscy są uczniami naszej szkoły.  Serdecznie gratulujemy sukcesów! 

 • ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY

  Zgodnie z zaleceniami Zachodniopomorskiego  Kuratora Oświaty, pojawiła się tzw.

  ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY.

  Znajduje się ona na szkolnym korytarzu na parterze. Można wrzucać do niej wszelkie informacje, które są ważne dla bezpieczeństwa. Formuła skrzynki daje Państwu i Wam, Drodzy Uczniowie, gwarancję pełnej anonimowości i może się przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa w naszej szkole.

 • Obchody Dnia Dziecka

 • Sukces na Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu

  Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce zakończyły się sukcesem dla Darii Chachuły (skok w dal) i Gabrysi Zwolan (1000m). Zawodniczki wywalczyły złoty medal i tym samym zakwalifikowały się na  mistrzostwa województwa, które niebawem odbędą się w Świnoujściu. Bardzo dobrze zaprezentowała się także drużyna dziewczyn w biegu sztafetowym 4x100 zdobywając brązowy medal.  W biegu na 1000 m brąz wywalczył także Eryk Zaręba,  a w pchnięciu kulą Kinga Czarnuch, w biegu na 100m srebro zdobyła Daria Chachuła.Udane strarty zaliczyli również w konkurencjach indywidualnych Agarta Foryś, Wiktoria Grzebielucha i Aleks Wrotniak. Gratulacje dla całego sportowego zespołu!

 • Podziękowanie za udział w akcji

  Podziękowanie za udział w akcji - Obrazek 1

 • Sukces zespołów tanecznych

  Widowiskowy, brawurowy, wręcz artystyczny - taki był Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych, który odbył się w Sławieńskim Domu Kultury.  Niesamowite stroje, piękne scenografie i dynamiczne występy sprawiły, że poziom był naprawdę wysoki. Jury musiało wybrać tylko trzy zespoły, które będą reprezentować powiat sławieński na eliminacjach wojewódzkich w Szczecinie.
  Po sukcesie w eliminacjach gminnych na podium powiatowych scen wkroczył i uzyskał tytuł Laureata Zespół Taneczny „Bolero” a wyróżnienie Zespół Taneczny „Step by step” z naszej szkoły.
  Instruktorką, która od wielu lat z wielkim zaangażowaniem łączy swoją pracę pedagoga z pasją, zaangażowaniem i miłością do tańca jest Magdalena Woropaj–Stępień.
  Ten wielki Sukces był możliwy dzięki pracowitości tancerzy i tancerek: Lisek Laura, Wiewiórska Oliwia, Zwolan Paulina, Lach Emilia, Wójcik Maja, Hutman Aleksandra, Morawiec Zuzanna, Pruss Maria, Śpiewak Karolina, Talaśka Wiktoria, Wrotniak Nina, Grzebielucha Patrycja oraz Chachuła Daria, Czarnuch Kinga, Grzebielucha Wiktoria, Michalska Anastazja, Skotarczak Natalia Stryjek Magdalena, Zaręba Eryk, Zwolan Gabriela, Czarnuch Hanna.
  Serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy ogromnie angażują się w życie grup tanecznych, w szczególności dla pani Agnieszki Szpudyk za pomysł i przygotowanie niezwykle atrakcyjnych strojów tanecznych oraz pani Moniki Lisek za twórczą pracę i poświęcony swój wolny czas.
  Gratulujemy i dziękujemy!

 • „Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza?”

  20 marca najmłodsze dzieci - przedszkolaki "Misie" i "Biedronki"  oraz uczniowie klasy II i III wyjechały do Państwowego Teatru Lalki "Tęcza" w Słupsku na spektakl pt. „Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza?”.

  Jest to sztuka napisana przez  Martę Guśniowską na podstawie popularnej rosyjskiej baśni o zabłąkanej w lesie dziewczynce, która staje się zakładniczką niedźwiedzia. Jest to mądry, pełen inteligentnego dowcipu tekst o spotkaniu dwóch poznających się wzajemnie światów, z których żaden nie rości sobie prawa do pierwszeństwa. Ale przy tym nie szczędzi drugiemu psikusów i  złośliwości.

  Spotkanie obojga bohaterów to szereg zabawnych zdarzeń, w trakcie których Masza i Niedźwiedź, wzajemnie się poznają. Dziewczynka i zwierz o niezwykle ciętym języku są tu gwarantem znakomitych dialogów, w których ujawnia się różnorodność  pozornie wykluczających się światów.  Kiedy Maszy udaje się w końcu podstępem wyrwać z leśnego więzienia okazuje się, że ta para nie może bez siebie żyć.

  Zakończenie Niedźwiedzia i Maszy, wyraźnie pokazuje, że dla tych dwojga bohaterów to wcale nie koniec, ale jedynie dłuższy wstęp do obfitującego w przygody początku. Bo co może się wydarzyć, kiedy mała, sprytna dziewczynka trafia przypadkiem do gawry brunatnego olbrzyma? Wydarzy się coś dobrego.

  Janina Perełka

 • POWITANIE WIOSNY

  Na ten dzień wszyscy czekaliśmy  z utęsknieniem! Pierwszy dzień wiosny, bo o nim mowa, uczniowie naszej szkoły obchodzili w sposób urozmaicony, ciekawy i przede wszystkim kolorowy. Zabawę rozpoczęliśmy od pokazu mody ekologicznej. Kreatywność i niczym nieograniczona wyobraźnia uczestników pokazu sprawiła, że zaprezentowali niezwykle ciekawe i barwne kreacje wykonane z  surowców wtórnych, odpadów przeznaczonych do recyklingu oraz innych naturalnych, ekologicznych materiałów. Pokaz uświetnił wstęp uczniów klasy 3, którzy przygotowali piosenkę o Marzannie.

  Pierwszego dnia wiosny nie mogło  także zabraknąć tradycyjnego barwnego korowodu, który przeszedł uliczkami Staniewic. Dzieci niosły kolorowe gaiki i wesołym zaśpiewem przywoływały wiosnę.

  Marzannę, symbolizującą zimę, pożegnaliśmy przy ognisku, jedząc pyszne pieczone kiełbaski. Dodatkową atrakcją była wizyta strażaka – p. Konrada Wala, który pokazał nam, jak należy gasić…ognisko.

 • - Obrazek 1

 • Dzień krawata i spódnicy

  Dzień krawata i spódnicy - Obrazek 1

   

   

  W miniony piątek większość dziewcząt i pań z naszej szkoły zostawiła swoje ulubione spodnie w domu i włożyła spódnice. Chłopcy również zadbali o to, by tego dnia wyglądać wyjątkowo i założyli swoje ulubione krawaty. Podczas przerw można było podziwiać kolorowe i niezwykle eleganckie stroje.

   

  D. Herman - Kisielowska

 • ZBIÓRKA KARMY

  ZBIÓRKA KARMY - Obrazek 1

   

  Zakończyła się zbiórka karmy, koców i wszelkich akcesoriów potrzebnych bezdomnym i chorym zwierzętom. Dary zostały przekazane Stowarzyszeniu ZBIÓRKA KARMY - Obrazek 2 z Darłowa.

  Dziękuję  wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom o wielkich sercach, którzy pokazali, że nie jest im obojętny los porzuconych zwierząt.

  Dagmara Herman - Kisielowska

 • Podziękowanie

  Podziękowanie - Obrazek 1

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

  Przedszkolaki wraz z paniami i rodzicami zaprosili swoich dziadków na spotkanie z okazji ich święta. Zaprezentowali wiersze, piosenki, tańce oraz skecz pt."Dziadek, stołek i rosołek" Doroty Gellner. Po odśpiewaniu gromkiego "Sto lat" wręczyli gościom przygotowane upominki. Po słodkim poczęstunku w  wesołej atmosferze wszyscy rozeszli się do domów.

  GALERIA

 • Podziękowanie

  Podziękowanie - Obrazek 1

 • WESOŁA LEKCJA HISTORII

  WESOŁA LEKCJA HISTORII

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazie historycznym przygotowanym przez Grupę Artystyczną REKONSTRUKTO pt. "Ku niepodległej" - opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Mieli okazję poznać stroje i kolekcję broni z czasów  powstań i I wojny światowej. Grupa omówiła powstania narodowe, I wojnę światową, sytuację Polaków pod zaborami oraz postać Józefa Piłsudskiego. W drugiej części pokazu uczniowie mieli możliwość przebrania się w stroje z omawianej epoki oraz mogli "powalczyć" prezentowaną wcześniej bronią.

  GALERIA

 • Podziękowania

  Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - Sztab Postomino. Pomimo niesprzyjającej pogody pokazaliście, że można na Was liczyć. Jesteście wspaniali, dajecie dobry przykład pozostałym uczniom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku inni pójdą w Wasze ślady i będzie nas jeszcze więcej.

  Magdalena Woropaj-Stępień

  Wolontarisze Szkolnego Klubu Wolontariatu grajcy w Orkiestrze:

  Natalia Wiewiórska, Milena Pakos, Patryk Szlawski, Nadia Mikołajczak, Ala Dudka, Kasia Wiśniewska, Oliwier Kościuk, Karolina Maniecka, Przemek Lisek, Hania Czarnuch, Eryk Zaręba, Gabrysia Zwolan, Kinga Czarnuch, Daria Chachuła, Agata Foryś, Natalia Skotarczak.

 • DZIEŃ PIŻAMY

  Choć  w piątek za oknem było  zimno i wietrznie, w naszej szkole zapanowała ciepła atmosfera. A wszystko  to dzięki…  piżamkom, szlafroczkom i kapciom, które  królowały na szkolnych korytarzach. Każdy, kto miał ochotę mógł  w tym dniu przyjść do szkoły w swoim ulubionym stroju nocnym.  Zabawa była przednia. Pokazaliśmy, że mamy do siebie dystans i potrafimy się razem bawić.

  A skoro o śnie mowa…. Przy okazji zabawy przedstawiciele klas IV – VIII przygotowali gazetkę z wiadomościami na temat snu, która znajduje się na tablicy na dolnym korytarzu. Warto poczytać !

  UWAGA wszystkie damy i dżentelmeni – 15 lutego kolejna zabawa – dzień spódnicy i krawata. Przygotujcie się!

   

  Dagmara Herman Kisielowska

   i Samorząd Uczniowski

  DZIEŃ PIŻAMY - Obrazek 1DZIEŃ PIŻAMY - Obrazek 2

  DZIEŃ PIŻAMY - Obrazek 3

 • PRZEDŚWIĄTECZNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

  Do naszej szkoły zawitały piękne zielone panny!  We wszystkich salach lekcyjnych oryginalnie ozdobione choinki – te żywe i te sztuczne cieszą swoją obecnością.

  Każda z nich przygotowana została przez uczniów i wychowawców.

  W konkursie na najpiękniej ozdobione drzewko ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski  I miejsce zajęła klasa III, II miejsce - klasa VIII, zaś na miejscu III znalazła się choinka ubrana przez uczniów klasy VI.

  Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie przedszkolakom z grupy Biedronki, które własnoręcznie wykonały ekologiczną choinkę z surowców wtórnych.

   

  Dagmara Herman - Kisielowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
 • 598108623

Galeria zdjęć