Menu

liczba odwiedzin: 552194
 • - Obrazek 1

 • Dzień krawata i spódnicy

  Dzień krawata i spódnicy - Obrazek 1

   

   

  W miniony piątek większość dziewcząt i pań z naszej szkoły zostawiła swoje ulubione spodnie w domu i włożyła spódnice. Chłopcy również zadbali o to, by tego dnia wyglądać wyjątkowo i założyli swoje ulubione krawaty. Podczas przerw można było podziwiać kolorowe i niezwykle eleganckie stroje.

   

  D. Herman - Kisielowska

 • ZBIÓRKA KARMY

  ZBIÓRKA KARMY - Obrazek 1

   

  Zakończyła się zbiórka karmy, koców i wszelkich akcesoriów potrzebnych bezdomnym i chorym zwierzętom. Dary zostały przekazane Stowarzyszeniu ZBIÓRKA KARMY - Obrazek 2 z Darłowa.

  Dziękuję  wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom o wielkich sercach, którzy pokazali, że nie jest im obojętny los porzuconych zwierząt.

  Dagmara Herman - Kisielowska

 • Podziękowanie

  Podziękowanie - Obrazek 1

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

  Przedszkolaki wraz z paniami i rodzicami zaprosili swoich dziadków na spotkanie z okazji ich święta. Zaprezentowali wiersze, piosenki, tańce oraz skecz pt."Dziadek, stołek i rosołek" Doroty Gellner. Po odśpiewaniu gromkiego "Sto lat" wręczyli gościom przygotowane upominki. Po słodkim poczęstunku w  wesołej atmosferze wszyscy rozeszli się do domów.

  GALERIA

 • Podziękowanie

  Podziękowanie - Obrazek 1

 • WESOŁA LEKCJA HISTORII

  WESOŁA LEKCJA HISTORII

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazie historycznym przygotowanym przez Grupę Artystyczną REKONSTRUKTO pt. "Ku niepodległej" - opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Mieli okazję poznać stroje i kolekcję broni z czasów  powstań i I wojny światowej. Grupa omówiła powstania narodowe, I wojnę światową, sytuację Polaków pod zaborami oraz postać Józefa Piłsudskiego. W drugiej części pokazu uczniowie mieli możliwość przebrania się w stroje z omawianej epoki oraz mogli "powalczyć" prezentowaną wcześniej bronią.

  GALERIA

 • Podziękowania

  Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - Sztab Postomino. Pomimo niesprzyjającej pogody pokazaliście, że można na Was liczyć. Jesteście wspaniali, dajecie dobry przykład pozostałym uczniom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku inni pójdą w Wasze ślady i będzie nas jeszcze więcej.

  Magdalena Woropaj-Stępień

  Wolontarisze Szkolnego Klubu Wolontariatu grajcy w Orkiestrze:

  Natalia Wiewiórska, Milena Pakos, Patryk Szlawski, Nadia Mikołajczak, Ala Dudka, Kasia Wiśniewska, Oliwier Kościuk, Karolina Maniecka, Przemek Lisek, Hania Czarnuch, Eryk Zaręba, Gabrysia Zwolan, Kinga Czarnuch, Daria Chachuła, Agata Foryś, Natalia Skotarczak.

 • DZIEŃ PIŻAMY

  Choć  w piątek za oknem było  zimno i wietrznie, w naszej szkole zapanowała ciepła atmosfera. A wszystko  to dzięki…  piżamkom, szlafroczkom i kapciom, które  królowały na szkolnych korytarzach. Każdy, kto miał ochotę mógł  w tym dniu przyjść do szkoły w swoim ulubionym stroju nocnym.  Zabawa była przednia. Pokazaliśmy, że mamy do siebie dystans i potrafimy się razem bawić.

  A skoro o śnie mowa…. Przy okazji zabawy przedstawiciele klas IV – VIII przygotowali gazetkę z wiadomościami na temat snu, która znajduje się na tablicy na dolnym korytarzu. Warto poczytać !

  UWAGA wszystkie damy i dżentelmeni – 15 lutego kolejna zabawa – dzień spódnicy i krawata. Przygotujcie się!

   

  Dagmara Herman Kisielowska

   i Samorząd Uczniowski

  DZIEŃ PIŻAMY - Obrazek 1DZIEŃ PIŻAMY - Obrazek 2

  DZIEŃ PIŻAMY - Obrazek 3

 • PRZEDŚWIĄTECZNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

  Do naszej szkoły zawitały piękne zielone panny!  We wszystkich salach lekcyjnych oryginalnie ozdobione choinki – te żywe i te sztuczne cieszą swoją obecnością.

  Każda z nich przygotowana została przez uczniów i wychowawców.

  W konkursie na najpiękniej ozdobione drzewko ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski  I miejsce zajęła klasa III, II miejsce - klasa VIII, zaś na miejscu III znalazła się choinka ubrana przez uczniów klasy VI.

  Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie przedszkolakom z grupy Biedronki, które własnoręcznie wykonały ekologiczną choinkę z surowców wtórnych.

   

  Dagmara Herman - Kisielowska

 • PRZEDŚWIĄTECZNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

  Do naszej szkoły zawitały piękne zielone panny!  We wszystkich salach lekcyjnych oryginalnie ozdobione choinki – te żywe i te sztuczne cieszą swoją obecnością.

  Każda z nich przygotowana została przez uczniów i wychowawców.

  W konkursie na najpiękniej ozdobione drzewko ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski  I miejsce zajęła klasa III, II miejsce - klasa VIII, zaś na miejscu III znalazła się choinka ubrana przez uczniów klasy VI.

  Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie przedszkolakom z grupy Biedronki, które własnoręcznie wykonały ekologiczną choinkę z surowców wtórnych.

   

  Dagmara Herman - Kisielowska

 • JASEŁKA

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

 • NATALIA WYRÓŻNIONA

  19 grudnia w Starostwie Powiatowym w Sławnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom literackiego konkursu profilaktycznego pod nazwą DOPALACZE -  ŻYCIA POŻERACZE. W konkursie wzięło udział 113 osób, w tym dziewięcioro uczniów naszej szkoły.

  Wyróżnienie otrzymała Natalia Skotarczak z klasy 8 za wiersz  o tematyce profilaktycznej.

  Gratulujemy!

  Dagmara Herman - Kisielowska

  NATALIA WYRÓŻNIONA - Obrazek 1NATALIA WYRÓŻNIONA - Obrazek 2

 • Próbny egzamin klasy 8

  Modlitwą o mądrość i dobry wybór uczniowie rozpoczęli pisanie próbnego egzaminu.
  Zmagania rozpoczęli od zadań z języka polskiego, następnie sprawdzą się w matematyce, a na trzeciego dnia z języka angielskiego lub niemieckiego. Życzymy im powodzenia.

   
  Próbny egzamin klasy 8 - Obrazek 1Próbny egzamin klasy 8 - Obrazek 2Próbny egzamin klasy 8 - Obrazek 3Próbny egzamin klasy 8 - Obrazek 4
 • DETEKTYW POZYTYWKA

  Przedszkolaki i dzieci z  młodszych klas były w Słupsku na przedstawieniu pt."Detektyw Pozytywka" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego  z Krakowa.  Tytułowy bohater zaprosił widzów do wspólnego śledztwa, co skłoniło dzieci do słuchania ze zrozumieniem, ćwiczenia pamięci, logicznego myślenia i aktywnej pracy w grupie. Widzowie z zaangażowaniem pomagali detektywowi rozwiązywać zagadki. Spektakl był ciekawy i nam się podobał.

  M. Mrowińska

 • 10 Darłowska Laponia Świętego Mikołaja

  10 Darłowska Laponia Świętego Mikołaja nie mogła odbyć się bez wolontariuszy z naszej szkoły, którzy pod opieką Pani Magdaleny Woropaj-Stępień dzielnie wspierali tegoroczny szczytny cel. Sertdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu ozdób świątecznych, które w mgnieniu znikały z naszego stoiska. Dziękujemy Pani Alicji Zwolan, Halinie Wiśniewskiej,Agnieszce Szpudyk, Monice Wójcik, Katarzynie Czarnuch.

  10 Darłowska Laponia Świętego Mikołaja - Obrazek 1

 • Andrzejki w szkole

  Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji.

  Andrzejki w szkole - Obrazek 1

  GALERIA

 • „Strofy o Ojczyźnie”

  Dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 14 listopada odbył się w naszej szkole  konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie” .

  Młodzi, zdolni recytatorzy ze wszystkich klas oraz z oddziału przedszkolnego przypomnieli nam znane i mniej znane, a czasem zupełnie zapomniane utwory poetyckie przekazujące pamięć  o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.

   

  Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w kilku kategoriach:

   

  1. ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY:

          MISIE                                                 BIEDRONKI

  I   - Natalia Mironowicz                   I  -  Emilia Pakos 

  II  - Natalia Morawiec                     II  -  Hanna Młocicka-Rak

  III - Tomasz Zwolan                       III - Jakub Górczewski

  IV - Szymon Mazurek                   IV - Cyprian Janik

   

  2. KLASY II  -  IV

  I -  Laura Lisek
  II – Paulina Radomska
  III - Oliwia Wiewiórska

   

  3.KLASY V- VIII

  I - Agata Foryś
  II - Kinga Czarnuch
  III – Natalia Skotarczak

   

  WYRÓŻNIENIA: Jakub Wawrzyniak, Aleks Wrotniak

  „Strofy o Ojczyźnie” - Obrazek 1

  GALERIA

 • Koncert piosenki żołnierskiej i patriotycznej w Staniewicach

   

  Koncert piosenki żołnierskiej i patriotycznej w Staniewicach - Obrazek 1

   

  Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Rok 2018 wyznaczył szczególną setną rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jubileusz stał się świętem całej polskiej wspólnoty i każdy był nie tylko gościem ale przede wszystkim autorem tych wyjątkowych uroczystości W licznym gronie Szkoła Podstawowa w Staniewicach mogła cieszyć się tą szczególną rocznicą. Wspaniały koncert swoich umiejętności dali uczniowie, zuchy i harcerze staniewickiej podstawówki. Było uroczyście i wzruszająco.  Wyjątkowym gościem był Wojskowy Zespół Wokalny Wiarusy ze Słupska, który zaprezentował repertuar pieśni patriotycznych. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Gminy Postomino i zaproszeni goście wspólne śpiewali żołnierskie przeboje. Koncert piosenki żołnierskiej i patriotycznej był podsumowaniem zadania publicznego w ramach Inicjatywy Lokalnej  ,,W hołdzie Niepodległej" oraz  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021

  Koncert piosenki żołnierskiej i patriotycznej w Staniewicach - Obrazek 2

  GALERIA

 •  

   - Obrazek 1

   

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach wzięli udział w wycieczce związanej tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej. Wycieczka była uhonorowaniem pracy podjętej przez uczniów, ich zaangażowania, aktywności i pomysłowości. W czasie wycieczki były prowadzone tzw. aktywne lekcje, zajęcia z przewodnikiem i konkursy wiedzy. Uczestnicy zwiedzili  Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Grób Nieznanego Żołnierza. Zamek Królewski, Łazienki. Efektem końcowym wyjazdu było opracowanie albumu pn. Niepodległa. Zawiera on zdjęcia z wycieczki, opowiadania, wspomnienia i refleksje. Album stanowi część składową Kroniki Szkoły Podstawowej w Staniewicach i zachowany zostanie dla następnych pokoleń.

   - Obrazek 2

  GALERIA

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
 • 598108623

Galeria zdjęć