Główna Co u nas słychać?

Co u nas słychać?

URODZINKI NATALII

LIST OD ŚW. MIKOŁAJA

Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci narysowały to, co chciałyby dostać pod choinkę. Prace te razem z pozdrowieniami zostały wysłane do Świętego Mikołaja. Święty przysłał nam życzenia, również od elfów i reniferów, wraz z kuponami rabatowymi na wakacje z przygodą 2018.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

Na początku grudnia, z okazji Mikołajek,  odbył się turniej sportowy. Dla większości dzieci był to pierwszy test sprawności w ich karierze przedszkolnej. Odbyło się kilka konkurencji sportowych, między innymi: zaprzęgi reniferów, toczenie kul śnieżnych czy wieszanie bombek na choince. Wszystkie zadania dostosowane były do możliwości dzieci. Pomagali nam rodzice. Oczywiście nie było przegranych. Wszyscy otrzymali dyplomy i słodkości. Zabawa była udana.

ANDRZEJKI

URODZINKI OLIWII

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ JEŻA

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

W tym tygodniu był wyjątkowy dzień – Dzień Życzliwości. Przedszkolaki z tej okazji przygotowały w domu z rodzicami pracę plastyczną. Wszystkie rysunki zebrane zostały na jednym arkuszu. Wysłane będą z serdecznymi pozdrowieniami do rodzeństwa Poli i Maksa.

URODZINKI GABRYSI

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

8 listopada obchodziliśmy w przedszkolu dzień zdrowego jedzenia. Rodzice przygotowywali z dziećmi sałatki owocowe i warzywne.
Wspólne przygotowywanie posiłków to bardzo dobra forma spędzania czasu ze swoja pociechą.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

6 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki i baśnie są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły, z których pochodzą. Niczym Kopciuszek przebierały groch wymieszany z fasolą. Były tańce i wspaniała zabawa.

DZIEŃ KUNDELKA

W ten dzień powitaliśmy w naszym przedszkolu Miszę. Jest to piesek Gabrysi. Misza radośnie przywitała dzieci, merdała ogonem i chciała się bawić. Dostała od dzieci psie przysmaki. Każdy chętny mógł poprowadzić suczkę na smyczy. Dzieci dowiedziały się, że pies to też żywa istota i posiadanie zwierzaka to odpowiedzialność i obowiązek.

Urodzinki Emilki

Kamizelki odblaskowe

Państwo Łuczak znaleźli sponsora i zakupili kamizelki odblaskowe dla przedszkolaków. Dziękujemy.

Dzień Dziewczynek

11 października mieliśmy święto małych dam. Odbyły się z tej okazji wybory Miss. Chłopcy zasiadali w Jury. Wytypowali Miss Równowagi, Miss Najdłuższego Kucyka, Najbardziej Roześmianą Miss, Najbardziej Rozśpiewaną Miss, Miss Szybkości oraz Miss Najszybszego Liczenia. Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz odznaki „Super Dziewczyna”.

Dzień drzewa

10 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień drzewa. Z tej okazji odbyły się zajęcia, podczas których dzieci poznały budowę drzew oraz ich rodzaje. Dowiedziały się jakie znaczenie dla przyrody i  człowieka mają drzewa i dlaczego należy je chronić. Były zabawy w szkolnym arboretum, gdzie na koniec dzieci złożyły obietnicę, że staną się prawdziwymi przyjaciółmi lasu. Wykonaliśmy również pracę plastyczną –drzewo z odciśniętych dłoni dzieci.

Uczucia i emocje

Pani pedagog przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia dotyczące emocji. Podczas tych zajęć dzieci rozwijały umiejętności ważne w kontaktach z ludźmi. Rozpoznawały uczucia oraz komunikowały się poprzez kontakt wzrokowy, wyraz twarzy, ton głosu, gesty. Uczyły się jak panować nad impulsywnymi zachowaniami.

Dzień Chłopaka

Ten dzień dla chłopców był wyjątkowy. Odbyło się pierwsze w ich życiu golenie brody. Chłopcy musieli odpowiedzieć też na pytania dotyczące zachowania się przy stole, a także musieli wykazać się znajomością baśni. Wszyscy poradzili sobie doskonale, nawet wypicie „Eliksiru uśmiechu” (soku z cytryny) nie było dla nich problemem. Dlatego też postanowiłam razem z dziewczynkami przyjąć ich do KLUBU NIEZWYKLE UPRZEJMYCH CHŁOPCÓW i wręczyć super chłopacki krawat. Oczywiście uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Mydlane zabawy

Przy okazji pogadanki na temat czystości udało nam się zrobić pranie ubranek dla lalek.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to wspaniały dzień dla przedszkolaków. W tym dniu obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Były tańce z balonami, zabawy przy muzyce oraz malowanie twarzy. „Pszczółki”, „Żabki” i „Tygryski”  otrzymały medal Super przedszkolaka. Nie zabrakło uśmiechu oraz słodkiego poczęstunku.