Pasowanie na czytelnika

We wtorek, 30 maja, najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Bogumiła Roman – Struś.

Zanim jednak nastąpił ten ważny moment, pierwszoklasiści spotkali się z Książkami (w postacie te wcieliły się Natalia Skotarczak i Agata Foryś z kl. VI) i wysłuchały próśb oraz porad dotyczących szanowania zbiorów biblioteki.. Następnie dzieci mogły pochwalić się swoją znakomitą znajomością bajek i baśni odpowiadając na szereg wcale niełatwych, bo szczegółowych pytań zadawanych przez nowe przyjaciółki - Książki.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Wszyscy zostali uroczyście pasowani na czytelników przez panią Dyrektor. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom ufundowany przez Radę Rodziców oraz zakładkę i ołówek z logiem naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Galeria - kliknij zdjęcie