• Prezentowany sprzęt został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszłości

Od 8 marca 2023r. klasa 3 rozpoczęła zajęcia z robotyki. Tym razem jest to skład typowo żeński. Na początku dziewczynki przypomniały osobie podstawowe zasady dotyczące obsługi Dasha i Dota. Następnie każda z nich zbudowała dla swojego robota, by potem wyruszyć do każdego w odwiedziny. Zabawa była przednia.

W ramach zajęć kreatywnych "Pasja szycia pasja życia" dzieci uszyły pojemniki na drobiazgi.

Zabawy z prostymi układami elektronicznymi - budowanie prostych obwodów elektronicznych - dzieci wiedzą jaka jest różnica między połączeniem równoległym a szeregowym, jak dobrać odpowiedni rezystor, jak zmierzyć napięcie i natężenie za pomocą multimetru.

Koktajle owocowe - Wiosna już czeka zaprogiem, dlatego uczniowie klasy 2 przywołują ją przygotowując koktajlowe bomby witaminowe. Banany, kiwi, cytryny i borówki to przepis na zdrowie i witalność na przednówku.

Pyszne gofry z owocami pachnące latem - tylko u nas! Przygotowali je drugoklasiści uczestnicy zajęć kulinarnych. Samodzielnie ubili śmietankę, aby wszystko smakowało wyśmienicie.