Co u nas słychać?

DZIEŃ CHŁOPAKA

W naszym przedszkolu odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczynki z pomocą wychowawczyni przygotowały kilka konkurencji, w których mogli wykazać się chłopcy. Wybrałyśmy Mistrza szybkiego liczenia, Mistrza kopania piłki, Mistrza celnego oka. Chłopcy otrzymali dyplomy i medale. Na koniec był również słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

URODZINY

We wrześniu  w grupie Biedronek świętowaliśmy urodziny Malwinki i Hani.

JESTEŚMY  BEZPIECZNI

Do naszej szkoły przybyła na spotkanie z przedszkolakami i uczniami młodszych klas pani policjant. Przeprowadziła pogadankę  na temat bezpieczeństwa w  ruchu drogowym.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Biedronki i Misie brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Dzieci musiały wykazać się szybkością i zwinnością - biegały z piłeczką, nosiły woreczki na głowie,  uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej.  Uśmiech na twarzach i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

WIZYTA W OSP STANIEWICE

Grupa starszaków z oddziału przedszkolnego przy okazji tematu "Jesteśmy bezpieczni" wybrała się na wycieczkę do  remizy strażackiej w Staniewicach. Strażacy-ochotnicy przygotowali ciekawe i miłe spotkanie. Pokazali nam samochód, którym wyjeżdżają na akcje, pozwolili posiedzieć w kabinie wozu. Zaprezentowali sprzęt jakim posługują się w czasie akcji strażackich. Mogliśmy założyć hełmy, które chronią ich w trakcie działań ratowniczych. Mieliśmy okazję usłyszeć dźwięki syren. Było to interesujące przeżycie, a dzieci z uwagą słuchały i oglądały prezentowane przedmioty. Większość z nich zadeklarowała, że w przyszłości też zostaną strażakami.

wychowawca grupy

M. Mrowińska