Menu

liczba odwiedzin: 235744

Co u nas słychać?

Maj

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

GALERIA

Kwiecień

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Czytanie bajek przez rodziców

GALERIA

WIOSENNE ŚNIADANIE Z RODZICAMI

GALERIA

URODZINKI KAJTKA

URODZINKI NATALKI

URODZINKI NIKODEMA I TYMONA

Marzec

DZIEŃ MUFFINKI

Dzieci lukrowały i oczywiście jadły pięknie ozdobione babeczki.

GALERIA

Luty

URODZINKI LILKI

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z tej uroczystej okazji dzieci wystąpiły w krótkim przedstawieniu, złożyły życzenia i zaśpiewały piosenkę.

Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek.

Galeria

DZIEŃ ROGALIKA

Galeria

DZIEŃ PIZZY

Z okazji tego dnia udaliśmy się z przedszkolakami i ich rodzicami do dworku Golikowo. Dzieci z pomocą rodziców robiły pizzę. Zapoznały się z kolejnymi etapami powstawania ciasta i mogły same zdecydować, jakich składników użyją. Warsztaty przyniosły dzieciom i rodzicom wiele radości.

Galeria

Styczeń

URODZINKI NATALII

Wszystkiego najlepszego!

Grudzień

LIST OD ŚW. MIKOŁAJA

 

Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci narysowały to, co chciałyby dostać pod choinkę. Prace te razem z pozdrowieniami zostały wysłane do Świętego Mikołaja. Święty przysłał nam życzenia, również od elfów i reniferów, wraz z kuponami rabatowymi na wakacje z przygodą 2018.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

Na początku grudnia, z okazji Mikołajek,  odbył się turniej sportowy. Dla większości dzieci był to pierwszy test sprawności w ich karierze przedszkolnej. Odbyło się kilka konkurencji sportowych, między innymi: zaprzęgi reniferów, toczenie kul śnieżnych czy wieszanie bombek na choince. Wszystkie zadania dostosowane były do możliwości dzieci. Pomagali nam rodzice. Oczywiście nie było przegranych. Wszyscy otrzymali dyplomy i słodkości. Zabawa była udana.

Galeria

Listopad

ANDRZEJKI

Galeria

URODZINKI OLIWII

Wszystkiego najlepszego!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ JEŻA

Galeria

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 

W tym tygodniu był wyjątkowy dzień – Dzień Życzliwości. Przedszkolaki z tej okazji przygotowały w domu z rodzicami pracę plastyczną. Wszystkie rysunki zebrane zostały na jednym arkuszu. Wysłane będą z serdecznymi pozdrowieniami do rodzeństwa Poli i Maksa.

URODZINKI GABRYSI

Wszystkiego najlepszego!

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

 

8 listopada obchodziliśmy w przedszkolu dzień zdrowego jedzenia. Rodzice przygotowywali z dziećmi sałatki owocowe i warzywne.
Wspólne przygotowywanie posiłków to bardzo dobra forma spędzania czasu ze swoja pociechą.

Galeria

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

 

6 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki i baśnie są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

 

W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły, z których pochodzą. Niczym Kopciuszek przebierały groch wymieszany z fasolą. Były tańce i wspaniała zabawa.

Galeria

DZIEŃ KUNDELKA

 

W ten dzień powitaliśmy w naszym przedszkolu Miszę. Jest to piesek Gabrysi. Misza radośnie przywitała dzieci, merdała ogonem i chciała się bawić. Dostała od dzieci psie przysmaki. Każdy chętny mógł poprowadzić suczkę na smyczy. Dzieci dowiedziały się, że pies to też żywa istota i posiadanie zwierzaka to odpowiedzialność i obowiązek.

Galeria

Październik

Urodzinki Emilki

 

Wszystkiego najlepszego!

Kamizelki odblaskowe

 

Państwo Łuczak znaleźli sponsora i zakupili kamizelki odblaskowe dla przedszkolaków. Dziękujemy.

Dzień Dziewczynek

 

11 października mieliśmy święto małych dam. Odbyły się z tej okazji wybory Miss. Chłopcy zasiadali w Jury. Wytypowali Miss Równowagi, Miss Najdłuższego Kucyka, Najbardziej Roześmianą Miss, Najbardziej Rozśpiewaną Miss, Miss Szybkości oraz Miss Najszybszego Liczenia. Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz odznaki „Super Dziewczyna”.

Galeria

Dzień drzewa

 

10 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień drzewa. Z tej okazji odbyły się zajęcia, podczas których dzieci poznały budowę drzew oraz ich rodzaje. Dowiedziały się jakie znaczenie dla przyrody i  człowieka mają drzewa i dlaczego należy je chronić. Były zabawy w szkolnym arboretum, gdzie na koniec dzieci złożyły obietnicę, że staną się prawdziwymi przyjaciółmi lasu. Wykonaliśmy również pracę plastyczną –drzewo z odciśniętych dłoni dzieci.

Galeria

Uczucia i emocje

 

Pani pedagog przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia dotyczące emocji. Podczas tych zajęć dzieci rozwijały umiejętności ważne w kontaktach z ludźmi. Rozpoznawały uczucia oraz komunikowały się poprzez kontakt wzrokowy, wyraz twarzy, ton głosu, gesty. Uczyły się jak panować nad impulsywnymi zachowaniami.

Galeria

Wrzesień

Dzień Chłopaka

Ten dzień dla chłopców był wyjątkowy. Odbyło się pierwsze w ich życiu golenie brody. Chłopcy musieli odpowiedzieć też na pytania dotyczące zachowania się przy stole, a także musieli wykazać się znajomością baśni. Wszyscy poradzili sobie doskonale, nawet wypicie „Eliksiru uśmiechu” (soku z cytryny) nie było dla nich problemem. Dlatego też postanowiłam razem z dziewczynkami przyjąć ich do KLUBU NIEZWYKLE UPRZEJMYCH CHŁOPCÓW i wręczyć super chłopacki krawat. Oczywiście uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Galeria

Mydlane zabawy

 

Przy okazji pogadanki na temat czystości udało nam się zrobić pranie ubranek dla lalek.

Galeria

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to wspaniały dzień dla przedszkolaków. W tym dniu obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Były tańce z balonami, zabawy przy muzyce oraz malowanie twarzy. „Pszczółki”, „Żabki” i „Tygryski”  otrzymały medal Super przedszkolaka. Nie zabrakło uśmiechu oraz słodkiego poczęstunku.

Galeria

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
    Staniewice 61
    76-113 Postomino
  • 598108623

Galeria zdjęć