• Razem Możemy Więcej

• Szkoła Podstawowa w Staniewiach otrzymała dotację na realizację projektu „Razem Możemy Więcej”

Czas realizacji projektu 01.10.2011- 31.03.2012

Lokalna Komisja Grantowa rozstrzygnęła konkurs grantowy Programu "Działaj Lokalnie VII" i podjęła decyzję dofinansowania najlepszych projektów inicjujących współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Do dofinansowania wybrano 7 projektów spośród 36 złożonych wniosków, na łączną kwotę dofinansowania 34 000 zł. Wśród nich znalazł się projekt Szkoły Podstawowej w Staniewicach pn. „Razem Możemy Więcej”. Kwota 3600 zł przeznaczona zostanie na działania zmierzająca do rozbudzenia wśród mieszkańców Staniewic potrzeby organizowania spotkań edukacyjnych, imprez kulturalnych i rekreacyjnych dla swojej miejscowości, poprzez cykl zajęć „W świecie bajki”; czytania bajek i wierszyków przez rodziców i mieszkańców Staniewic, przygotowania imprezy integracyjnej dla dzieci, rodziców i dziadków „Bal u Królowej Śniegu”, organizację obchodów Dnia Seniora oraz działania pn. „Dla aktywnych”. Projekt realizowany będzie przy współpracy z Radą Sołecką wsi Staniewice.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie VII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej w Darłowie.