Menu

liczba odwiedzin: 691034
 • NATALIA WYRÓŻNIONA

  19 grudnia w Starostwie Powiatowym w Sławnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom literackiego konkursu profilaktycznego pod nazwą DOPALACZE -  ŻYCIA POŻERACZE. W konkursie wzięło udział 113 osób, w tym dziewięcioro uczniów naszej szkoły.

  Wyróżnienie otrzymała Natalia Skotarczak z klasy 8 za wiersz  o tematyce profilaktycznej.

  Gratulujemy!

  Dagmara Herman - Kisielowska

  NATALIA WYRÓŻNIONA - Obrazek 1NATALIA WYRÓŻNIONA - Obrazek 2

 • Próbny egzamin klasy 8

  Modlitwą o mądrość i dobry wybór uczniowie rozpoczęli pisanie próbnego egzaminu.
  Zmagania rozpoczęli od zadań z języka polskiego, następnie sprawdzą się w matematyce, a na trzeciego dnia z języka angielskiego lub niemieckiego. Życzymy im powodzenia.

   
  Próbny egzamin klasy 8 - Obrazek 1Próbny egzamin klasy 8 - Obrazek 2Próbny egzamin klasy 8 - Obrazek 3Próbny egzamin klasy 8 - Obrazek 4
 • DETEKTYW POZYTYWKA

  Przedszkolaki i dzieci z  młodszych klas były w Słupsku na przedstawieniu pt."Detektyw Pozytywka" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego  z Krakowa.  Tytułowy bohater zaprosił widzów do wspólnego śledztwa, co skłoniło dzieci do słuchania ze zrozumieniem, ćwiczenia pamięci, logicznego myślenia i aktywnej pracy w grupie. Widzowie z zaangażowaniem pomagali detektywowi rozwiązywać zagadki. Spektakl był ciekawy i nam się podobał.

  M. Mrowińska

 • 10 Darłowska Laponia Świętego Mikołaja

  10 Darłowska Laponia Świętego Mikołaja nie mogła odbyć się bez wolontariuszy z naszej szkoły, którzy pod opieką Pani Magdaleny Woropaj-Stępień dzielnie wspierali tegoroczny szczytny cel. Sertdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu ozdób świątecznych, które w mgnieniu znikały z naszego stoiska. Dziękujemy Pani Alicji Zwolan, Halinie Wiśniewskiej,Agnieszce Szpudyk, Monice Wójcik, Katarzynie Czarnuch.

  10 Darłowska Laponia Świętego Mikołaja - Obrazek 1

 • Andrzejki w szkole

  Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji.

  Andrzejki w szkole - Obrazek 1

  GALERIA

 • „Strofy o Ojczyźnie”

  Dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 14 listopada odbył się w naszej szkole  konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie” .

  Młodzi, zdolni recytatorzy ze wszystkich klas oraz z oddziału przedszkolnego przypomnieli nam znane i mniej znane, a czasem zupełnie zapomniane utwory poetyckie przekazujące pamięć  o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.

   

  Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w kilku kategoriach:

   

  1. ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY:

          MISIE                                                 BIEDRONKI

  I   - Natalia Mironowicz                   I  -  Emilia Pakos 

  II  - Natalia Morawiec                     II  -  Hanna Młocicka-Rak

  III - Tomasz Zwolan                       III - Jakub Górczewski

  IV - Szymon Mazurek                   IV - Cyprian Janik

   

  2. KLASY II  -  IV

  I -  Laura Lisek
  II – Paulina Radomska
  III - Oliwia Wiewiórska

   

  3.KLASY V- VIII

  I - Agata Foryś
  II - Kinga Czarnuch
  III – Natalia Skotarczak

   

  WYRÓŻNIENIA: Jakub Wawrzyniak, Aleks Wrotniak

  „Strofy o Ojczyźnie” - Obrazek 1

  GALERIA

 • Koncert piosenki żołnierskiej i patriotycznej w Staniewicach

   

  Koncert piosenki żołnierskiej i patriotycznej w Staniewicach - Obrazek 1

   

  Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Rok 2018 wyznaczył szczególną setną rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jubileusz stał się świętem całej polskiej wspólnoty i każdy był nie tylko gościem ale przede wszystkim autorem tych wyjątkowych uroczystości W licznym gronie Szkoła Podstawowa w Staniewicach mogła cieszyć się tą szczególną rocznicą. Wspaniały koncert swoich umiejętności dali uczniowie, zuchy i harcerze staniewickiej podstawówki. Było uroczyście i wzruszająco.  Wyjątkowym gościem był Wojskowy Zespół Wokalny Wiarusy ze Słupska, który zaprezentował repertuar pieśni patriotycznych. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Gminy Postomino i zaproszeni goście wspólne śpiewali żołnierskie przeboje. Koncert piosenki żołnierskiej i patriotycznej był podsumowaniem zadania publicznego w ramach Inicjatywy Lokalnej  ,,W hołdzie Niepodległej" oraz  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021

  Koncert piosenki żołnierskiej i patriotycznej w Staniewicach - Obrazek 2

  GALERIA

 •  

   - Obrazek 1

   

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach wzięli udział w wycieczce związanej tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej. Wycieczka była uhonorowaniem pracy podjętej przez uczniów, ich zaangażowania, aktywności i pomysłowości. W czasie wycieczki były prowadzone tzw. aktywne lekcje, zajęcia z przewodnikiem i konkursy wiedzy. Uczestnicy zwiedzili  Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Grób Nieznanego Żołnierza. Zamek Królewski, Łazienki. Efektem końcowym wyjazdu było opracowanie albumu pn. Niepodległa. Zawiera on zdjęcia z wycieczki, opowiadania, wspomnienia i refleksje. Album stanowi część składową Kroniki Szkoły Podstawowej w Staniewicach i zachowany zostanie dla następnych pokoleń.

   - Obrazek 2

  GALERIA

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

 • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obecnie obchodzony jest w ponad 180 krajach. Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Światowy Dzień Życzliwości miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie  ludziom życzliwości

  W  naszej szkole również obchodzimy to wyjątkowe święto. Większość uczniów przyszła  ubrana w kolor żółty – symbol Dnia Życzliwości .Nauczyciele  zachęcali w tym dniu do uśmiechu, miłego słowa i ciepłego spojrzenia. Pedagog szkolny pani Magdalena Woropaj-Stępień prowadziła rozmowy z uczniami  na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy. Oddział przedszkolny  pod opieką pani Eweliny Myślak oraz Mirosławy Mrowińskiej przygotował piękną, kolorową książeczkę pozdrowień dla naszych przyjaciół Poli i Maksa, a chętni uczniowie zawiesili na tablicy szkolnej życzenia skierowane do wybranych przez siebie osób.

  Uczniowie oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Staniewicach życzą wszystkim dużo uśmiechu każdego dnia, samych słonecznych chwil a wokół wielu życzliwych ludzi.

  Pedagog szkolny

  Magdalena Woropaj-Stępień

  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - Obrazek 1Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - Obrazek 2

  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - Obrazek 3Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - Obrazek 4

 • Wycieczka do Gdańska i Gdyni

  Uczniowie klas VII i VIII, a także rodzice i dziadkowie przeżyli niezwykły dzień na wspólnej  wycieczce.

  W Gdańsku odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej.  Celem wystawy jest pokazanie światu doświadczenia wojennego Polski i innych krajów Europy. Ekspozycje opowiadają o życiu codziennym cywilów i żołnierzy, o terrorze okupacyjnym oraz o takich zjawiskach, jak ludobójstwo i opór wobec okupanta.

  Wystawa stopniowo wprowadzała nas do historii II wojny światowej, począwszy od wydarzeń, które ją poprzedzały. W muzeum można było obejrzeć wstrząsające filmy dokumentalne, rysunki więźniów obozów koncentracyjnych, czy też rysunki dzieci przedstawiające ich wspomnienia z okresu wojny. Można pospacerować piękną uliczką przedwojennego miasta. Bardzo cenne są również wywiady z osobami, które przeżyły horror wojny.

  Pobyt w Muzeum na wszystkich wywarł  ogromne wrażenie.

  Drugą częścią wyjazdu była wizyta w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Notre Dame de Paris”.

  Musical powstał na podstawie powieści Wictora Hugo. To zapierająca dech w piersiach historia miłosna rozgrywająca się w mrokach średniowiecza w murach paryskiej katedry Notre Dame.

  Po trzech godzinach spektaklu byliśmy oczarowani piękną monumentalną scenografią i niesamowicie odważnymi popisami zarówno wokalnymi, jak i tanecznymi i akrobatycznymi. Odkryliśmy prawdziwą magię teatru……

  Dagmara Herman - Kisielowska

  Wycieczka do Gdańska i Gdyni - Obrazek 1

  GALERIA

 • Nasza nowa strona!

  Nasza nowa strona!
  Strona WWW naszej szkoły jest już dostępna w Internecie! Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - aktualności z życia szkoły, plan lekcji, informacje o zastępstwach, szkolny album zdjęciowy, jadłospis stołówki i wiele więcej.
 • Szkolne Przygody Słodziaków

  Młodsi uczniowie naszej szkoły  wraz z oddziałem przedszkolnym biorą udział w akcji sieci sklepów Biedronka  „Szkolne Przygody Słodziaków". W ramach przedsięwzięcia dzieci otrzymały specjalne albumy, w których zbierały podpisy rodziców na potwierdzenie codziennego czytania w domu.
  W zamian za domowe czytanie dzieci dostał naklejkę z wizerunkiem Słodziaka. Celem przedsięwzięcia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, ukazanie książki jako sposobu przyjemnego spędzenia wolnego czasu, jak i zachęcenie do samodzielnego czytania.

  Szkolne Przygody Słodziaków - Obrazek 1Szkolne Przygody Słodziaków - Obrazek 2

  Pedagog szkolny

  Magdalena Woropaj-Stępień

 • Śniadanie Daje Moc

  Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji Śniadanie Daje Moc. Wychowawcy klas  wspólnie z uczniami omówili zasady zdrowego odżywania oraz zasady zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków. Następnie wszyscy przystąpili do przygotowania wartościowego śniadania z dostępnych produktów spożywczych.

  Celem programu było:

  • zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
  • przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

  Akcja przeprowadzona została w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”).

  Pedagog szkolny

  Magdalena Woropaj-Stępień

  Śniadanie Daje Moc - Obrazek 1Śniadanie Daje Moc - Obrazek 2

  Śniadanie Daje Moc - Obrazek 3

 • XIII Pomorski Bieg Niepodległości

  Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Staniewicach w składzie: Kinga Czarnuch, Daria Chachuła i Patryk Szlawski uczestniczyła w XIII Pomorskim Biegu Niepodległości.  Bieg odbył się 9 listopada na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce i został zaplanowany, jako wydarzenie edukacyjno-sportowe dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.

  Zawody składały się czterech połączonych konkurencji: strzelania do tarczy z kbks (odległość do tarczy 50m) biegu na orientację (dystans 8-9 km), testu historycznego (okres 1768-1921) i rzutu granatem do wyznaczonego celu. Nasza drużyna w końcowej klasyfikacji zajęła V miejsce spośród 14 pomorskich i zachodniopomorskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

  XIII Pomorski Bieg Niepodległości - Obrazek 1XIII Pomorski Bieg Niepodległości - Obrazek 2

  GALERIA

 • List do rodziców i opiekunów Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

  Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                        

   

  Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie, 

   

  w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

  W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

   

  Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

   

  Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

   

  Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

   

  Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
  z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

   

  Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

   

   Z wyrazami szacunku

   

  Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
  Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny

 • Turniej niepodległościowy Kocham cię Polsko

   

  Turniej niepodległościowy Kocham cię Polsko - Obrazek 1

   

  W ramach projektu "Niepodległa" odbył się w naszej szkole teleturniej wzorowany na telewizyjnym "Kocham cię Polsko". Uczniowie odpowiadali na pytania związane z dziejami naszego kraju, jego kulturą i położeniem. Zadaniem każdej klasy było również zaprezentowanie haseł niepodległościowych. Dzieci z młodszych klas, które dopingowały swoich starszych kolegów, mogły dowiedzieć się wielu ciekawych wiadomości o Polsce. Podczas teleturnieju zostały także wręczone nagrody za konkurs "Selfie z niepodległością". W konkursie tym dzieci wykazały się nie tylko umiejętnościami z dziedziny fotografii, ale również postawą patriotyczną.

  L.Wyrosławska

  GALERIA

   

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021

 • - Obrazek 1

 • Wystawa pamiątek związanych z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości

   

   

  Wystawa pamiątek związanych z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości - Obrazek 1

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach wspólnie z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – Dagmarą Herman - Kisielowską przygotowali kolekcjonerską wystawę, która prezentuje, pochodzące m.in. z prywatnych zbiorów, pamiątki związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa ta jest hołdem dla tych wszystkich, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Chcemy wyrazić szacunek poprzez prezentację pamiątek, które zostały przechowane, przetrwały i mogą być zaprezentowane zwiedzającym.  
  Na wystawie zobaczyć można m.in. rewolwer z resztką amunicji w magazynku, pochodzący ze zbiorów prywatnych, kulę armatnią, bagnety z okresu II wojny światowej, hełmy żołnierskie, wyposażenie wojskowe; maskę przeciwgazową, menażkę, dokumenty okupacyjnych władz niemieckich, akty nadania własności ziemi, monety i banknoty, medale; Gwiazda Italii, Medal Króla Jerzego VI za kampanię włoską. Wystawę uświetniają liczne zdjęcia w tym pierwszego sołtysa Staniewic - Stanisława Patuły, jednego z pierwszych osadników pochodzącego z okolic Chełmna, który urząd sprawował przez prawie 50 lat. Wśród eksponatów zgromadzonych na wystawie można odnaleźć hełm żołnierza rosyjskiego z wyraźnie widocznym śladem po kuli z broni ostrej oraz Świadectwo Kursu Łączności z 1932 r, świadectwo ukończenia Szkoły Podoficerskiej, książeczki wojskowe.
  Pamiątki obecne na staniewickiej wystawie pochodzą ze zbiorów Szkoły Podstawowej w Staniewicach oraz udostępnione zostały przez Joannę i Zbigniewa Czarnuch, Małgorzatę i Bogusława Skrobek, Ewelinę Myślak, Monikę Lisek, Monikę i Pawła Chachułę, Iwonę i Mieczysława Zwolan, Adama Podgórskiego, Alicję Cybul, Karolinę Dudka, Teresę i Józefa Rysztak, Zofię Pruss, Bożenę i Mieczysława Szczepanek, Janinę Perełkę Beatę i Jacka Wrotniak, Teresę i Marka Wal, Konrada Wal, Jolantę Duk – Szlawską, Artura Struś, Jana Sikorę, sołtysa Chudaczewa- Dariusza Spocińskiego.
  Wszystkim, którzy użyczyli swoich zbiorów serdecznie dziękujemy. 
  Wystawę można zwiedzać do końca listopada na holu Szkoły Podstawowej w Staniewicach.

  GALERIA


  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021

 • - Obrazek 1

 • Kryteria kwalifikowania uczniów na wycieczkę do Warszawy

  Kryteria kwalifikowania uczniów na wycieczkę do Warszawy - Obrazek 1

   

   

   

  Kryteria kwalifikowania uczniów na wycieczkę do Warszawy - Obrazek 2

   

  Celem organizacji wycieczki jest poznanie miejsc związanych tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej

   

  Termin:  19-20-21 listopada 2018r.

  Liczba uczestników : 17 uczniów

  Kryteria:

  1. Zaangażowanie podczas realizacji konkursów szkolnych w tym:
  • Strofy o Ojczyźnie
  • Selfie  z Niepodległą
  • Turniej Wiedzy o Niepodległej
  • Niepodległościowy Turniej warcab 100- polowych
  1. Zaangażowanie podczas reprezentowania szkoły na zawodach w Pomorskim Biegu Niepodległości
  2. Zaangażowanie podczas organizacji wystawy pamiątek związanych z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości
  3. Współpraca z wychowawcami i nauczycielami w zakresie działań zaplanowanych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

  Wyboru uczestników wycieczki dokona  zespół w składzie:

  1. Samorząd Uczniowski
  2. Wychowawcy klas
  3. Drużynowa 8 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej

   Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
 • 598108623

Galeria zdjęć