Get Adobe Flash player

szkola_staniewice@onet.pl

Główna Aktualności

Aktualności

UWAGA!!!

OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY

Szczegóły tutaj

 

Zabawa karnawałowa

13 stycznia, w Sali Wiejskiej w Staniewicach odbyła się wspaniała zabawa karnawałowa.

Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami bawili się przy skocznej muzyce przygotowanej przez pana Sławomira Srokę, a rozrywki w postaci wielu konkursów dostarczyła pani animatorka Eliza Nowak, która nikomu nie pozwoliła się nudzić.

Uczniowie zadziwili nas pięknymi strojami karnawałowymi, niekiedy sprawiającymi trudności z rozpoznaniem ich. W tym kolorowym dniu sala wypełniła się różnymi postaciami z bajek i filmów. Przenieśliśmy się w krainę wróżek, księżniczek, piratów, kowbojów, misiów, kotków, postaci z odległych galaktyk i wielu, wielu innych barwnych bohaterów.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w konkursach, wraz z nauczycielami i rodzicami wspólnie tańczyli do ostatniego utworu, a w przerwach mogli skorzystać z poczęstunku, przygotowanego przez rodziców klasy VI lub skorzystać z loterii fantowej, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Nie zabrakło też niespodzianki w postaci Świętego Mikołaja i słodkich paczek dla każdego ucznia. Na koniec wręczono nagrody za najpiękniejsze stroje oraz wybrano Króla i Królową Balu i w tym roku tytuł ten przypadł Patrycji Grzebielucha z klasy V i Mikołajowi Podgórskiemu z klasy II.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udaną zabawę i czekamy na przyszły rok.

Galeria

 

Harmonogram dowozu uczniów w dniu 13 stycznia (sobota)

PRZYWÓZ
Chudaczewko - 11:00

Mazów - 11:03

Wilkowice - 11:10

Nosalin - 11:25

Tyń- 11:35


ODWÓZ

Staniewice - 15:50
 

Drodzy rodzice

W związku ze zmianami prawnymi w zakresie prowadzenia księgowości
i rachunkowości w szkole informujemy, że  od dnia 1 stycznia 2018r. obowiązuje obrót bezgotówkowy.

Wpłaty na obiady uczniów, za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectwa oraz opłaty za korzystanie z oddziału przedszkolnego przyjmowane będą wyłącznie na rachunek bankowy jednostki.

Numer rachunku bankowego do ww. wpłat:
25  9315  0004  0021  5215  2000  0010.

 

 

„Chłopcy z Placu Broni”

Uczniowie klas IV – VI  uczestniczyli w przepięknym spektaklu przygotowanym przez Teatr Współczesny w Krakowie. „Chłopcy z Palcu Broni” to inscenizacja  przedstawiająca  poruszającą historię o magii dzieciństwa, sile marzeń i drodze ku dorosłości.

Kanwę akcji scenicznej interpretacji kultowej powieści Ferenca Molnára stanowi spór o tytułowy plac. Wraz z rozwojem akcji widz poznawał  perypetie grupy chłopców walczących po obu stronach barykady. Zanurzał  się wraz z nimi w świat dziecięcych zabaw i fantazji, ale także uczestniczył  w dręczących ich rozterkach i wyborach. Kluczowym wątkiem, zarówno literackiego pierwowzoru, jak i teatralnej adaptacji, była postać Erna Nemeczka, chłopca, który w obronie własnych przekonań poświęca to co dlań najcenniejsze - życie.

Stylowe kostiumy i realistyczna scenografia (wzbogacona multimedialnym akcentem, ruchem, kolorem i ekspresją świateł) przeniosły nas na ulice dawnego Budapesztu, uruchamiając wyobraźnię i czyniąc to spotkanie niezapomnianym.

 

Hej kolęda, kolęda!

W dniu 21 grudnia spotkaliśmy się z mieszkańcami na wspólnym kolędowaniu.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się emerytowani nauczyciele, pracownicy oraz przyjaciele naszej szkoły.
Podczas spotkania zaśpiewaliśmy wiele tradycyjnych polskich kolęd oraz pastorałek.  Na zakończenie tego wspaniałego spotkania  pani Dyrektor Bogumiła Roman-Struś złożyły najserdeczniejsze życzenia, do których się dołączamy.

Galeria

 

Spotkanie z pedagogiem z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sławnie

13 grudnia naszą szkołę odwiedziła pani Anna Wojtun – pedagog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sławnie. Pani pedagog przeprowadziła zajęcia w klasie III oraz V na temat  „Jak radzić sobie z własnymi emocjami?”.  Celem organizacji zajęć było wypracowanie u uczniów poczucia pewności siebie i samoakceptacji oraz rozwijanie umiejętności komunikowania się i logicznego rozwiązywania problemów rówieśniczych.
Emocje są zjawiskiem naturalnym. Nie podlegają ocenie moralnej nie są ani dobre, ani złe po prostu są częścią naszej osobowości, naszej psychiki, są treścią naszego życia. Umiejętność rozpoznawania własnych emocji i wczuwanie się w nastroje innych osób jest to inteligencja emocjonalna. Obserwacja zachowań młodzieży wskazuje na potrzebę edukacji emocjonalnej. Jest to szansa na umniejszenie konfliktów, znajdujących wyraz w zachowaniu w rożnych sytuacjach.

Magdalena Woropaj –Stepień

 

Strofy o Ojczyźnie

Rocznicę odzyskania niepodległości  świętować można na wiele sposobów. W naszej szkole tradycją jest konkurs recytatorski, który odbywa się  właśnie z tej okazji.
13 listopada do konkursu „Strofy o Ojczyźnie” przystąpili reprezentanci wszystkich klas oraz oddziału przedszkolnego. Komisja konkursowa oceniała uczestników przyznając im punkty za znajomość tekstu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie, którzy wyróżnili się najlepszymi występami otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Galeria


 

Darłowska Laponia Świętego Mikołaja

Wolontariusze z naszej szkoły w składzie: Milena Pakos, Gabriela Zwolan, Kinga Czarnuch, Daria Chachuła po raz kolejny uczestniczyli w Darowskiej Laponii Świętego Mikołaja. Nasze uczennice pod okiem pani Moniki Wójcik oraz Magdaleny Woropaj–Stępień przygotowali stoisko z ozdobami świątecznymi.
Dochód otrzymany z kiermaszu bożonarodzeniowego zasili i wesprze działalność Szkolnych Klubów Wolontariusza. Głównym cel, na który będą przeznaczone pieniądze to  stypendia dla dzieci i młodzieży, które wyróżniają się działalnością wolontarystyczną.

Serdeczne podziękowania dla pani Moniki Wójcik, Haliny Wiśniewskiej, Agnieszki Szpudyk, państwa Ewy i Daniela Pakos za pomoc w przygotowaniu ozdób świątecznych.

Magdalena Woropaj-Stepień

 

Andrzejki

To wieczór wróżb, który przypada na noc z 29 na 30 listopada i jest potocznie nazywany ostatkami, które stanowią ostatnią okazję do hucznych zabaw. Jest to dzień magiczny, pełen niespodzianek i zaskakujących wróżb.
W naszej szkole tego magicznego dnia również nie zabrakło dobrej zabawy. Uczniowie wspólnie bawili się w tańcu, jak również korzystali z różnych, ciekawych wróżb, przygotowanych przez uczniów klasy VII. W tym dniu odbyła się też loteria fantowa przygotowana przez uczniów klasy V, a Rada Rodziców częstowała nas chętnie ciastami i napojami.

Agnieszka Knitter

 
Więcej artykułów…