Get Adobe Flash player

szkola_staniewice@onet.pl

Główna Nasze akcje

Nasze akcje

Czytelnicy Roku

Podsumowując roczną pracę biblioteki szkolnej, wyłoniono laureatów konkursu na najaktywniejszego czytelnika roku szkolnego 2016/2017.

Tytuł czytelnika roku oraz nagrodę książkową otrzymały:

 

Anna Dudka z kl. I

Zuzanna Morawiec z kl. III

Małgorzata Wiśniewska z kl. IV

Anna Sawicka z kl. V


 

Z książką im do twarzy…

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy”.

W   różnych miejscach i okolicznościach można zobaczyć ludzi zatopionych w lekturze. Konkurs miał  na celu uchwycenie właśnie  tych chwil. Temat, wydawałoby się ciekawy, nie spotkał się ze spodziewanym zainteresowaniem.  Wpłynęło niewiele prac , ale za to wszystkie ciekawe, pogodne,  pokazujące książkę jako  „niezbędnik” codzienności. Ich prezentacja poniżej być może zachęci  innych do udziału w kolejnej edycji konkursu, który  zamierzamy ogłosić w przyszłym roku. Jury konkursowe przyznało wszystkim  uczestnikom nagrody książkowe.


 

Pasowanie na czytelnika

We wtorek, 30 maja, najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Bogumiła Roman – Struś.

Zanim jednak nastąpił ten ważny moment, pierwszoklasiści spotkali się z Książkami (w postacie te wcieliły się Natalia Skotarczak i Agata Foryś z kl. VI) i wysłuchały próśb oraz porad dotyczących szanowania zbiorów biblioteki.. Następnie dzieci mogły pochwalić się swoją znakomitą znajomością bajek i baśni  odpowiadając na szereg wcale niełatwych, bo szczegółowych  pytań zadawanych przez nowe przyjaciółki - Książki.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Wszyscy zostali uroczyście  pasowani na czytelników przez panią Dyrektor. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom ufundowany przez Radę Rodziców oraz zakładkę i ołówek z logiem naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Galeria - kliknij zdjęcie


 

Jak nie czytam, jak czytam.

W czwartek, 1 czerwca o 10.00, uczniowie naszej szkoły podjęli próbę pobicia rekordu w czytaniu książek. Rok temu w akcji "Jak nie czytam, jak czytam" wzięło udział ponad 430 tys. uczniów. Mamy nadzieję, że w bieżącym roku szkolnym liczba osób, która wzięła udział w tej akcji będzie większa i uczniowie naszej szkoły w znacznym stopniu przyczynią się do  pobicia tego rekordu.

W Dniu Dziecka wszyscy uczniowie i nauczyciele przynieśli do szkoły swoje ulubione książki. Chcieliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i przeprowadzić tę akcję na świeżym powietrzu. Niestety aura nam nie sprzyjała. Było wietrznie i zimno. Musieliśmy przenieść się do budynku szkoły. W sali gimnastycznej niektórzy uczniowie rozłożyli kocyki i w miłej atmosferze przystąpili do czytania ulubionych książek.

J. Perełka

 

Nasi uczniowie na spotkaniu z autorem

W ramach Tygodnia Biblioteki uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z autorem popularnych książek dla dzieci panem Wiesławem Drabikiem. W bardzo ciekawy i dowcipny sposób opowiedział on, w jaki sposób powstaje książka, skąd czerpie pomysły na teksty i ilustracje (jest nie tylko autorem tekstów, ale też ich ilustratorem). W czasie spotkania uczniowie wzięli udział w wielu konkursach, w których musieli wykazać się znajomością literatury. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymali nagrody. Na zakończenie spotkania dzieci mogły zakupić książeczki autorstwa pana W. Drabika i otrzymać jego autograf.

Janina Perełka

Galeria - kliknij w zdjęcie


 
Więcej artykułów…