Get Adobe Flash player

szkola_staniewice@onet.pl

Główna Działalność Nasze akcje

Akcje

Każdy z nas może pomóc

Uczniowie, pod opieką pani Magdaleny Woropaj-Stepień, przy współpracy z pracownikami szkoły oraz rodzicami przyłączyli się do akcji zbierania plastikowych nakrętek od butelek, aby pomóc półrocznej Hani cierpiącej na wrodzoną łamliwość kości.

Zebraliśmy sześć dużych worków nakrętek, które przekazaliśmy do Darłowskiego Centrum Wolontariatu.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się do akcji, zachęcając jednocześnie do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły. To nic nie kosztuje, a potrzebującym ratuje życie!

 

Pomoc dla schroniska

 

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (Jan Paweł II)

Pod takim hasłem działa grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach niosąca pomoc innym. Sposobem jej niesienia jest m.in. zbiórka suchej karmy oraz różnych rzeczy potrzebnych do funkcjonowania schroniska. Zbiórka zorganizowana została na terenie szkoły - wśród uczniów i nauczycieli.

Podsumowaniem przedsięwzięcia był wyjazd uczniów wraz z  opiekunem  panią Magdaleną Woropaj-Stępień do Schroniska dla zwierząt w Słupsku.

Wizyta w schronisku odbyła się dnia 28 listopada 2011 roku. Na miejscu zostaliśmy zapoznani z historią, stanem obecnym i problemami schroniska oraz perspektywami jego rozwoju.

Zwierzęta przebywające w schronisku są w różnym wieku – od psów emerytów, do szczeniaków, często urodzonych na terenie schroniska. Znajduje się tu również kilkadziesiąt kotów. Zwierzęta mają tutaj podstawową opiekę – dach nad głową, jedzenie i opiekę lekarską. Do schroniska trafiają zwierzęta porzucone przez właścicieli, odebrane właścicielom ze względu na złe traktowanie oraz zwierzęta odbywające kwarantannę. Zachęcamy do zainteresowania bezdomnymi zwierzętami i oferowanie pomocy w formie materialnej lub zapewnienia domu któremuś z przebywającym tam zwierząt.

 

Dzień Życzliwości

W dniu 23.11.2011 uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach wraz z pedagogiem szkolnym Magdaleną Woropaj-Stępień, wychowawcą panią Anną Mazurek, opiekunem Świetlicy Środowiskowej panią Teresą Rysztak, kierownikiem policji w Postominie panem Tadeuszem Pawłowskim, dzielnicowym Pawłem Majbrodą oraz pracownikiem Straży Gminnej Łukaszem Gawędą przeprowadzili akcję „Bądź życzliwy na drodze”, której celem było upowszechnianie życzliwości jako zasady – filaru współżycia społecznego

Na początku przedsięwzięcia opiekunowie akcji uświadamiali uczniów, iż „Dzień Życzliwości” to dzień bardzo szczególny i tak naprawdę każdego dnia powinniśmy być wobec siebie mili, uprzejmi i życzliwi . W czasie rozmowy zachęcano uczniów aby częściej mówili sobie nawzajem coś pozytywnego, używali zwrotów grzecznościowych takich jak : dziękuje, proszę, przepraszam. „Pomagajmy sobie nawzajem” tak brzmiało kolejne hasło tego dnia – czasem naprawdę niewielki wysiłek z naszej strony może zmienić czyjeś życie na lepsze. Jeśli wszyscy spróbujemy być bardziej mili dla otoczenia okaże się, że otoczenie odwzajemnia się tym samym.

Po przeprowadzonej rozmowie dzieci z łańcuchem serc przeszły się ulicami Staniewic, wręczając ich mieszkańcom czerwone serca.

Akcję „Bądź życzliwy na drodze” poprowadzili funkcjonariusze policji z Postomina, którzy podczas badania trzeźwości u zatrzymanych kierowców opowiadali o celu tego działania, natomiast dzieci wręczały kierowcom serduszka z hasłem „Bądź życzliwy na drodze”.