Światowy Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Szkołę w Staniewicach. „Przybyły” ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku...

Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. W dniu 25.11.2015r. uczniowie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!" Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uczniowie poznawali historię święta, wspólnie z wychowawcami czytali fragmenty książek o misiach: Kubuś Puchatek, Troskliwe Misie, Miś zwany Paddington. Dzieci z klasy I-III wykonały piękne zakładki do książek, prezentowały przyniesione ze sobą maskotki, rysowały postacie misiów. Uczniowie z klas starszych wykonali prace plastyczne pod hasłem ,,Portret mojego misia”. Ten dzień w szkole był pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Joanna Matczak